iná akcia

NOISS (Norway-Iceland-Slovakia): Nová hudba pre nové publiká

Občianske združenie Atrakt Art pozýva na otváraciu konferenciu projektu NOISS – (Nórsko
– Island – Slovensko): Nová hudba pro nové publiká
 

14.04.2021, St
Online
16:00

NOISS je partnerský projekt rozvoja publika, budovania kapacít a nadnárodnej mobility propagujúci hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe. “Prostredníctvom organizačnej, kurátorskej a umeleckej spolupráce pri tvorbe inovatívnych foriem hudby a zvukového umenia chceme vytvoriť komunitu proaktívnych tvorcov, schopných reagovať na kľúčové kritické, sociálne a politické výzvy, ktorým naše krajiny v súčasnosti čelia” hovorí riaditeľ občianskeho združenia Slávo Krekovič.

Miesto konferencie:
Platforma: Zoom
Meeting ID: 969 9539 6900
Passcode: 172553

Na projekte, ktorý zahŕňa aj radikálne prístupy k rozvoju publika so združením Atrakt Art spolupracujú A4 – Priestor súčasnej kultúry (Bratislava), EQO (Spišský Hrhov), Antalova Music z Nórska a kolektív  RASK z Islandu.

Výsledkom projektu bude program nových umeleckých spoluprác, koncertov a vystúpení predstavený na festivale súčasnej hudby NEXT v Bratislave, v Spišskom Hrhove, Osle a Reykjavíku. NOISS tiež prinesie prednáškovo-diskusný program prepájajúci hudbu s relevantnými sociálnymi a kultúrnymi témami a aktivity podporujúce budovanie kapacít partnerov projektu a rozvoj publika v súčasnej hudbe.

Konferencia, ktorá sa uskutoční 14. apríla prostredníctvom platformy Zoom môže byť relevantná najmä prijímateľov či pre budúcich žiadateľov grantov EHP. Programom konferencie je prezentácia projektu NOISS a ďalších štyroch projektov podporených z grantov EHP a štátneho rozpočtu SR. Prezentácia bude spojená s diskusiou o ich zameraní a spoločných projektových výzvách.

Diskutovať budú: Slávo Krekovič (Atrakt Art, projekt NOISS – (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pro nové publiká), Zuzana Bargerová (Art Cafe, projekt Slovensko-islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier - SLICE), Ivana Sujová a Erika Paulinská (Fest Anča, projekt Študentské fórum Fest Anča), Michal Ditte (Divadlo Pôtoň, projekt Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu umeleckého festivalu na slovenskom vidieku) a Barbora Andor Tóthová (Kino Úsmev, projekt Kósy Kino)

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Za projektom NOISS stojí ATRAKT ART – združenie pre aktuálne umenie a kultúru, ktoré vzniklo v Bratislave v roku 2000 a odvtedy jeho členovia pripravili a realizujú množstvo projektov, ktoré spája spoločná myšlienka: vyhľadávať a predstavovať nové smery a originálne osobnosti súčasnej kultúry, podporovať nové formy kreativity, umenia a sociálnych interakcií bez akýchkoľvek žánrových či geografických obmedzení.

Jedným z hlavných aktivít združenia je Festival NEXT, ktorý prezentuje aktuálnu tvorbu umelcov z celého sveta, tvoriacich živú a inšpiratívnu súčasnú hudbu a zvukové umenie bez žánrových obmedzení. NEXT ponúka už vyše dvadsať rokov výber toho najzaujímavejšieho z diania na svetovej aj domácej scéne, či už je to elektronická a inovatívna vážna hudba, improvizovaná hudba, avantgardný jazz, noise, ambient ale aj konceptuálne projekty, audiovizuálne performance a ďalšie nové formy.

Projekt NOISS (Nórsko – Island – Slovensko): Nová hudba pre nové publiká získal grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska v sume 192 300 € prostredníctvom Grantov EHP. Projekt bol spolufinancovaný v sume 28 845 € z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Cieľom projektu je rozvoj publika, budovanie kapacít a nadnárodnej mobility propagujúcej hodnoty tvorivosti, umeleckej slobody a spolupráce v súčasnej avantgardnej hudbe.
 

Odporúčame

festival

Víkend otvorených parkov a záhrad 2021

XIII. ročník kultúrno-vzdelávacieho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať hodnoty našich parkov a záhrad.Viac
4.6.2021 - 6.6.2021 / Bratislava
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
koncert

Apocalyptica

So 19.6.2021 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!