festival
iná akcia

Noc výskumníkov 2019

13. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.9.2019 aj v Bratislave. 13. ročník festivalu Vám prinesie interaktívne vedecké prezentácie, workshopy, či diskusie. Tešiť sa môžete aj na výstavy, veľkoplošné projekcie a mnoho ďalších noviniek plných vedy a zábavy.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti


Mottom tohtoročného festivalu je „Život ako ho (ne)poznáme“. Jednou z hlavných úloh výskumníkov a výskumníčok je prinášať nové poznatky o živote okolo nás. Tisícky vedcov po celom svete zasvätili svoje vlastné životy, aby otvárali brány poznania našich životov, zlepšovali ich kvalitu a aj aby sme lepšie chápali svet, v ktorom žijeme.

Fyzici prichádzajú s novými poznatkami k fungovaniu nášho sveta, biológovia prispievajú k zlepšeniu nášho zdravia, historici nám pomáhajú pochopiť našu minulosť, sociológovia nám pomáhajú pochopiť spoločnosť, v ktorej žijeme, nanotechnológovia vyvíjajú nové materiály, ktoré používame každý deň a ani si to neuvedomujeme. Napriek tomu mnohým veciam v našich životoch ešte nerozumieme, mnohé oblasti ešte čakajú na svoje objavenie a práve to je práca špičkových slovenských výskumníkov a výskumníčok, ktorých budete môcť stretnúť už na 13. ročníku Európskej noci výskumníkov. Budete mať príležitosť počúvať a rozprávať sa so špičkovými svetovými a slovenskými vedcov, ktorí Vám ponúknu nové perspektívy na život.  

Oficiálna stránkaMiesta konania: 
Stará tržnica / 9.00 - 23.00 
V Starej tržnici a na Námestí SNP pred tržnicou nájdete vedecké stánky, mnoho atraktívnych vystúpení a prezentácií na hlavnom pódiu.
Celý program na stiahnutie

V-klub
V – klub na Námestí SNP 12 bude počas festivalu vedy patriť maratónu vedecko – populárnych prednášok, diskusií a besied, ale aj interaktívnemu programu vo vedeckých stánkoch špeciálne zameraných na deti.
Viac o programe

  Kunsthalle - bude prebiehať program pre školy, program pre rodiny a program pre dospelých na výstave Orient II.
  Celý program

  Lab.cafe
  Lab je kreatívny priestor, spájajúci kaviareň, coworking a dielňu do jedného celku. Organizujú sa tu rôzne prednášky a workshopy pre dospelých, aj pre deti. Dielňa, vybavená modernými technológiami.
  Celý program

  -------

  Vstup je voľný

  Odporúčame

  film

  Svätý Peter a pápežské baziliky Ríma 3D

  Nový dokument od tvorcov filmu "Florencia a Galéria Ufizzy".Viac
  Ut 26.11.2019 / Kino Mier Modra
  odporúčame!
  divadlo

  Josef Švejk

  Po 21.10.2019 / Divadlo Aréna
  odporúčame!
  výstava

  Do divočiny

  Výstava v Schaubmarovom mlyne chce predstaviť rôzne spôsoby, akými ľudia, špecificky umelkyne a umelci, uvažujú o prírode. Budú...Viac
  13.5.2019 - 30.4.2020 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
  odporúčame!
  výstava

  História nie je otrava. Hovoria Dunaj i Morava

  24.4.2019 - 31.10.2019 / Hrad Devín - Národná kultúrna pamiatka
  odporúčame!