festival
iná akcia

Noc výskumníkov 2023

Jedinečný festival vedy, ktorý má za cieľ interaktívnym spôsobom šíriť vedecké poznatky a objavy. 17. ročník podujatia sa tradične uskutoční v posledný septembrový piatok v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Žiline, Poprade a ďalších sprievodných lokalitách.

Táto akcia sa konala v minulosti

Celodenný program od 9:00 do 23:00 ponúkne inšpiratívne vedecké prezentácie, diskusie, interakcie s vedcami a inovátormi v stánkoch, ako aj atraktívny program na pódiu. Okrem hlavného programu vo festivalových mestách bude súčasťou podujatia množstvo sprievodných akcií v deň podujatia, ale i pred ním a po ňom.

V Bratislave sa bude festival konať na miestach: Stará Tržnica, V-klub, Lab.cafe, Zážitkové centrum vedy - Aurelium a Loď Kriváň.

Z viacerých identifikovaných oblastí, ktorým sa chceme v rámci jednotlivých ročníkov postupne venovať, sa počas aktuálne pripravovaného podujatia plánujeme zamerať, okrem iného, na dve hlavné témy:

Voda – šetrenie, ochrana, čistenie, predchádzanie míňaniu zdrojov, a pod.

Umelá inteligencia - úloha pri napredovaní ľudstva a riešení problémov, ktorým musí svet čoraz viac čeliť (so zreteľom aj na možné riziká).

Vstup voľný

Viac info a program

Odporúčame

koncert

Peter Nagy a Indigo 105

Koncert česko-slovenského turné na oslavu Petrovho životného jubilea a pôsobenia skupiny Indigo na hudobnej scéne...Viac
So 20.4.2024 / STARS auditorium
odporúčame!
iná akcia

Pohľad na vianočnú Bratislavu z historickej veže Starej radnice

24.11.2023 - 30.12.2023 / Stará radnica MMB
odporúčame!
výstava

Inge Morath - Pocta k 100.narodeninám (AT)

4.11.2023 - 30.12.2023 / Rakúske kultúrne fórum Bratislava
odporúčame!
divadlo

bazén (bez vody)

Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla. bazén (bez vody) je šokujúca hra o spôsoboch, akými sa naše túžby...Viac
Ne 17.12.2023 / V-klub (Véčko)
od vás odporúčame!