V stredu 29.8. od 10.00 do 16.00
Partizánska lúka:
- Ochutnávka medu, prezentácia ostatných včelích produktov ako sú peľ, propolis, vosk a ich význam pre naše zdravie
- Výstava úľov a včelárskych potrieb.
- Včelár Dušan Dedinský Vám predstaví život včielok vo včeľom úli
- Inštitút aplikovanej ekológie Daphne s programom: "Príďte sa spolu s nami vcítiť to role usilovnej včielky a spoznajte pritom zaujímavé bylinky i včelích susedov z ríše hmyzu".
- Firma Živé víno Vám ponúkne na ochutnávku ich vynikajúcu medovinu, ako aj ochutnávku medu od včelára Tomáša Blaškoviča
Železná studnička:
Zastavte sa občerstviť v Bufete na Železnej studničke pri Rotunde, kde Vám ponúknu medovú zmrzlinu, Medovec (výborný destilát z medu) a Kormu - starý keltský nápoj zložený zo svetlého piva a z medoviny.
Pavol Kudláč a jeho firma Medovina bude prezentovať najlepšie produkty - svetové jednotky a aj novinky ako medové pivo, medový cider a iné dobrôtky z medu.
Kačín:
Kto sa vydá na prechádzku ďalej na Kačín, má možnosť navštíviť včelnicu na Kačíne, kde vám včelár Tomáš Blaškovič porozpráva o živote včiel a budete sa môcť pozrieť aj do úľa.
Mestské lesy vám predstavia Apidomček, ktorý slúži hlavne na zdravý relax a alternatívne spôsoby liečenia. Môžete tu ochutnať aj med z mestských lesov.
Tí, ktorí sa vyberú z Kačína na prechádzku do Lamača, sa môžu prejsť po našom náučnom včeľom chodníku, ktorý začína pri včelnici a končí nad Lamačom.
Na Kačín sa dostanete aj MHD č. autobusu 43
Medáreň pri II. lome
MLB Vás pozývajú v rámci medového dňa na slávnostné otvorenie Medárne
Čaká Vás tu ochutnávka medu z mestských lesov. Bude pripravená tzv. slepá ochutnávka rôznych kvetových medov, ďalej ochutnávka medu z viacerých krajín rôznych kontinentov.
Občianskeho zduženie Apis Carpatica bude každú celú hodinu premietať krátky film Včely a ľudia, taktiež pripravia ochutnávku medovníkov a studených bylinkových čajov z byliniek nazbieraných v našom lese, osladených našim kvetovým medom.
Od 12:00 do 16:00 bude od Červeného mosta premávať pre návštevníkov Medového dňa Vláčik Blaváčik zadarmo.