iná akcia
prednáška / diskusia

Global Science Café: Vividbooks - online

Ďalšia prednáška zo série Global Science Café tentoraz na tému Vividbooks- Použitie moderných technológií vo vzdelávaní, alebo ako vyzerá budúcnosť školstva?

Táto akcia sa konala v minulosti

Zoznámte sa s Vividbooks, interaktívnymi učebnicami s rozšírenou realitou! Vividbooks kombinujú kvalitný edukatívny obsah so súčasným dizajnom a modernými technológiami, ktoré vedia deti zaujať. Rozšírená realita ako kúzlom privedie k životu aj zdanlivo nudných obrázok z fyziky- a práve vtedy dieťa dostane chuť dozvedieť sa viac. Interaktívne lekcie potom podporujú žiakov v aktívnom učení a premýšľaní o svete okolo nich. Spoločne s učiteľmi tak Vividbooks pomáhajú deťom odhaliť pravé krásy fyziky.

Jazyk: angličtina

Chcem sa zúčastniť online

Hostia: Petr Knobloch & Vítek Škop (Vividbooks)
Moderuje: Michael Londesborough

Petr Knobloch
Petr Knobloch je dizajnový stratég a dizajnový pedagóg z Prahy. S viac ako tromi dekádami skúseností ako digitálny dizajnér, kreatívny riaditeľ a dizajnový pedagóg v Čechách i USA sa podieľal na zákazkách pre klientov ako sú Ford Motor Co., Mazda US, Coca-Cola Co., Gucci, British Airways, Vodafone, ING Bank , Deloitte, Národnej galérie v Prahe, Uměleckoprůmyslové museum v Prahe, Česká komora architektov, Česká centra New York a Londýn, Úrad vlády Českej republiky a ďalšie. Momentálne vedie magisterský odbor Future Design na Prague College, ktorý založil v roku 2016. Peter je absolventom 2D Design MFA odbore na Cranbrook Academy of Art v Michigane v USA, ktorý študoval vďaka Fulbrightovmu štipendiu.

Vítek Škop
Vítek je grafický dizajnér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitočného dizajnu. Za sebou má zahraničné stáže v Londýne, Barcelone a New Yorku. Na tej poslednej začal tvoriť projekt Vividbooks, ktorý neskôr predstavil ako svoju diplomovú prácu a vytvoril z neho úspešnú spoločnosť. Vividbooks sú interaktívne učebnice pre deti a ich cieľ je jednoduchý - urobiť vedné odbory pre deti v školách po celom svete trochu zábavnejšie.

Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárno-vedeckých prednášok a diskusií s najlepšími českými vedcami, inovátormi, ekonómov a ďalšími významnými osobnosťami organizovaný Českými centrami a zdieľaný v rámci celosvetovej siete Českých centier. Ide o neformálne fórum určené na diskusiu nad súčasnými vedeckými a spoločenskými otázkami.

Odporúčame

iná akcia

PechaKucha Night študentov VŠVU (training edition) - online

Št 6.5.2021 / online
odporúčame!
letný festival

Pohoda 2022

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa opäť presúva o rok, plná verzia festivalu bude v dňoch 7. – 9. júla 2022. Na tento rok...Viac
7.7.2022 - 9.7.2022 / planéta Zem
odporúčame!
koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
koncert

Korn

So 29.5.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!