iná akcia

Fotomaratón 2015

Fotografická súťaž, kde môžete ukázať svoju tvorivosť, pohotovosť a zručnosť. Úlohou každého účastníka je za 6 hodín spraviť 12 fotografií na zadané témy, ktoré sa dozvie tesne pred štartom fotomaratónu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Dňa 19. 9. 2015 sa uskutoční 8. ročník obľúbenej fotografickej súťaže, kde si môžu svoj postreh a tvorivosť otestovať amatérski aj profesionálni fotografi z celého Slovenska.

Prvou novinkou tohto ročníka je, že sa spojili kategóriu analógovej fotografie s digitálnou a súťažiť sa bude iba v jednej, zlúčenej kategórii.

Druhou novinkou je, že účastníci sa nemusia fyzicky registrovať v deň súťaže, postačí online registrácia. Výhodou je, že si účastníci sami môžu zvoliť miesto štartu.

Témy budú zverejnené vo vysielaní Rádia FM a na internete. Cieľom je ľubovoľné zberné miesto, ktorých bude tento rok 7 (Bratislava, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Trnava, Banská Štiavnica a Šumiac). Hlavnou cenou je digitálny fotoaparát Leica D-Lux 109 od Fotolabu. Odborným garantom 8. ročníka a predsedom poroty sa stal slovenský nezávislý fotograf, ambasádor spoločnosti Nikon na Slovensku a fotoeditor internetového magazínu Mono Tomáš Halász.

Fotomaratón je celosvetovo zaužívaný formát fotografickej súťaže, v ktorej musia účastníci v časovom limite spraviť a odovzdať sériu fotografií na zadané témy, ktoré sa dozvedia tesne pred začiatkom súťaže. Parametre našej súťaže sú 6 hodín a 12 tém.

Na každú tému musia účastníci vyhotoviť práve jednu fotku, musia ich fotiť v stanovenom poradí a nie sú povolené počítačové úpravy. Všetky podmienky a pravidlá súťaže sú zverejnené na stránke súťaže.

Práce vyhodnotí porota zložená z novinárov, pedagógov a umelcov zameraných na vizuálne umenie. Desať najlepších prác bude odmenených vecnými cenami (fototechnika, knihy, remeselné víno...). Primárnymi hodnotiacimi kritériami sú vystihnutie témy, originalita a tvorivosť. Vyústením súťaže bude výstava najlepších prác v exteriérovej galérii na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Účastníci sa môžu registrovať buď elektronicky na portáli tixy.sk , alebo osobne v deň konania súťaže na týchto miestach:

Bratislava: terasa Slovenského rozhlasu, Mýtna 1
Košice: Tabačka Kulturfabrik, Gorkého 2
Trnava: Art Klub, Hlavná 17
Žilina: galéria Plusmínusnula, J. M. Hurbana 220
Banská Bystrica: Záhrada – Centrum nezávislej kultúry, Námestie SNP 16
Banská Štiavnica: Archanjel, Radničné nám. 10/B
Šumiac: Margarétkovo, Kráľovohoľská 409

Témy budú zverejnené 19. 9. 2015 o 11 hod. vo vysielaní Rádia FM, na interentovej a facebookovej stránke Fotomaratónu a na registračných miestach.

Odporúčame

koncert

T3xEThno: Decolonize Your Mind Society (HU) + Shakali (FIN)

Št 15.6.2023 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
výstava

Mimmo Rotella

16. ročník Talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj otvorí v predstihu autorská výstava Mimma Rotellu. Významného...Viac
21.4.2023 - 18.9.2023 / Bratislavský hrad
odporúčame!
film

Aftersun

Niekedy v deväťdesiatych rokoch, kdesi v tureckom prímorskom rezorte trávi dovolenku rozvedený mladý otec Calum (Paul Mescal)...Viac
St 28.6.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Modré hory akustik

Št 1.6.2023 / Pink Whale
odporúčame!