divadlo
iná akcia

FolkLab uvádza: KÓD_ex

Tanečné predstavenie s prvkami fyzického divadla. Tanečná produkcia KÓD_ex je osobitou autorskou výpoveďou tvorcov i protagonistov, ktorí inšpirovaní tradičnou kultúrou špecifickým výrazovým slovníkom a umeleckým jazykom s využitím princípov fyzického divadla predstavujú mix vlastného kultúrneho KÓDu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

V spleti pohybových fúzii poukazujú na svoje osobité DNA vytvárajúce spoločné preniky, vzorce odkazov jednotlivcov i spoločnosti komunikované v interaktívnom dialógu minulosti so súčasnosťou.

Odkaz tradícií tvoriaci našu identitu – nám vlastný kód, je zrkadlom hodnôt, noriem, zvykov i prejavov vytváraných generáciami, ktoré žili v minulosti rovnako ako spoločnosťou, v ktorej a s ktorou žijeme dnes. Kreatívny proces sprevádzajúci vznik diela bol hľadaním odpovedí na otázky – čo je našim odkazom? V akej miere odkazujeme to, čo odkázali nám, a v akej to, čo odkázať vieme, smieme, chceme, či musíme…:

námet: Barbora Morongová, Matej Matejka
pohybová réžia: Matej Matejka
pohybová spolupráca: Matej Matejka, Barbora Morongová, František Morong
autorská hudba: Martin “Majlo” Štefánik, Juraj “Jureš” Líška
multimédiá: Ján Šicko
kostýmy: Andrea Vonkomerová

produkcia: František Morong
foto: Petra Lajdová
grafický dizajn: Michal Lašán

účinkujú: Jakub Adam, Simona Kaščáková, Viktória Komolíková, Barbora Michaligová,Ján Michálik, Zuzana Palanová

Dielo vzniklo v rámci umelecko-vzdelávacej platformy FolkLab (folklórne laboratórium) spájajúcej umelcov z rôznych oblastí umenia so zámerom iniciovať a podnietiť vzájomnú tvorivú autorskú spoluprácu s rešpektom k poznávaniu tradičnej kultúry a s cieľom hľadania vzájomne inšpiratívnych a inšpirujúcich ciest ich verejnej prezentácie.

V zmysle zverejnenej výzvy, na základe, ktorej dielo vzniklo, je jeho významným inovatívnym komponentom jedinečný hudobný nástroj tzv. aj_palica, za ktorej vývojom i technologickou realizáciou stojí Ján Šicko.

Vstupenky v limitovanom počte za 16€, zľavnené 10€

Miesto konania: Sýpka Jarovce, bus 91, 191, názov zástavky: Píla

Viac informácií

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 

 

Odporúčame

film

Fest Anča 2024

17.ročník Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča prinesie na Slovensko aj toto leto výber toho najkvalitnejšieho a...Viac
25.6.2024 - 30.6.2024 / Stanica Žilina - Záriečie
odporúčame!
výstava

Marko Huba - Sochy, kresby

22.5.2024 - 30.11.2024 / Galéria Jozefa Kostku, V záhradách 17
odporúčame!
film

Na ceste s mamou

Muž chce splniť želanie svojej umierajúcej matky a pochovať ju v jej dome... Keď matka zomrie, naloží ju na zadné sedadlo svojho...Viac
Ut 2.7.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
festival

Viva Musica! 2024

Jubilejný 20. ročník festivalu Viva Musica! prinesie opäť to najkvalitnejšie zo sveta klasickej hudby. Tento rok sa môžete tešiť...Viac
4.7.2024 - 15.8.2024 / Bratislava
odporúčame!