iná akcia

[fjúžn] Kto sa bojí koho?

O strachu a xenofóbii sa budeme rozprávať so sociológom Fedorom Gálom, psychiatrom Péterom Hunčíkom, verejnou ochrankyňou práv Janou Dubovcovovou a ďalšími hosťami.

Táto akcia sa konala v minulosti

Podľa nedávneho prieskumu Eurobarometer sú moslimovia najmenej akceptovanou náboženskou skupinou v Európe. Najodmietavejší postoj k nim pritom vyjadrili obyvatelia v Českej republike a na Slovensku. Za spolupracovníkov by chcelo moslimov iba 37% z nás. “Frajerenie sa” našich detí s moslimom alebo moslimkou by tolerovalo dokonca iba 16% ľudí na Slovensku.

Keď sme chceli nafotiť sériu portrétov moslimov žijúcich na Slovensku, väčšina oslovených nás odmietla. Báli sa.

O strachu a xenofóbii sa budeme rozprávať so sociológom Fedorom Gálom, psychiatrom Péterom Hunčíkom, verejnou ochrankyňou práv Janou Dubovcovovou a ďalšími hosťami.

Pozrite si kompletný program festivalu [fjúžn] (21.4. - 28.4. 2016)

Odporúčame

divadlo

ANGLES MORTS: Som iba prízrak. Niečia emotívna spomienka na život

Ut 11.11.2025 / Divadlo Stoka
odporúčame!
film

Nepela

Olympijský víťaz zo Sappora 1972, krasokorčuliar Ondrej Nepela, sa vracia naspäť do Československa, aby sa stretol s realitou...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lúky / Kino Lumière / Kino Film Europe / Kino Kultúrka Stupava / Kino Mier Sene...
odporúčame!
divadlo

Pohreb alebo svadba - čo skôr?

Poetická groteska ikonického izraelského spisovateľ Chanocha Levina má veľmi vďačnú východiskovú situáciu. V jednej rodine sa...Viac
Pi 28.11.2025 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Tiché noci II.

Tiché noci, alebo prehliadka, ktorá oživuje nemé filmy. Po vlaňajšom magickom prvom ročníku sa opäť stretneme v Kine Film Europe...Viac
Pi 12.12.2025 / Kino Film Europe
odporúčame!