iná akcia

bratislava - inline 2019: posledná jazda!

Korčuliari, cyklisti a iné nemotorové kolieska budú opäť jazdiť po bratislavských cestách. Letné piatkové jazdy sú skvelým spestrením nielen pre korčuliarov, ale aj cyklistov, kolobežkárov, skateboardistov, longboardistov či bežcov, ktorí si chcú užiť nočné mesto z inej perspektívy, vypnúť odreagovať sa po pracovnom týždni, schladiť sa v horúcom letnom počasí a pri tom si zašportovať a stretnúť priateľov.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Leto sa pomaličky blíži ku koncu a s ním aj 16. ročník bratislava-inline. Pozývame vás na poslednú jazdu v tomto ročníku, ktorá bude štartovať v oddychovej zóne Aupark shopping center. Už od 18.00 bude pripravený program pre detičky, ktoré na veľkú jazdu ešte ísť nemôžu.

miniBIL
miniBIL je podujatie pre deti od 0 do približne 8 rokov. Je to jazda na kolieskových korčuliach (odrážadlách, bicykloch, kolobežkách) pre všetky deti, ktoré majú rady pohyb, no večerné jazdy bratislava-inline sú pre ne ešte náročné alebo príliš neskoro.

Stretneme sa v oddychovej zóne nákupného centra Aupark, kde budú pripravené malé súťaže pre detičky. Deti budú prechádzať 3 pripravenými stanovištiami, na ktorých dostanú pečiatky - za vyplnenú kartičku dostanú darček. Následne sa vydáme na trasu po Sade Janka Kráľa, kde spravíme pár okruhov s hudbou, zábavou a za pomoci inštruktorov.

miniBIL je zdarma a bez registrácií. Akcia v deťoch rozvíja schopnosť jazdiť na svojom dopravnom prostriedku v kolektíve, orientovať sa v priestore, skúsiť jazdu hore i dole kopcom, občas osvieženie vo fontáne a samozrejme stretnúť sa s rovesníkmi, ktorí tiež radi športujú. Naši inštruktori deti sprevádzajú a radi im pomôžu zvládnuť prekážku alebo náročnejší terén. 

bratislava-inline šestnásta posledná
Pred poslednou bratislava-inline sa stretneme v oddychovej zóne Auparku. Už tradične nebudú chýbať partneri, dobrá hudba, moderátori, ale aj súťaže! Štart jazdy je o 21.00 a pôjde sa trasa "petržalská tradičná". Po príchode do cieľa bude tombola pre všetkých, ktorí počas sezóny nazbierali aspoň 3 pečiatky z jázd. 

Program
18.00 miniBIL
20.00 stretnutie, inline škola, súťaže
21.00 štart
22.30 tombola
23.00 koniec 

trasa: Petržalka - tradičná

Všeobecné info:
Ako a pre koho je akcia určená

Pelotón je ohraničený policajným doprovodom, sprievodnými vozidlami a sanitkou. O bezpečnosť a hladký priebeh sa zároveň stará 40-členný inline team, v prípade menšieho zranenia sú k dispozícii mobilní zdravotníci. „Akcia je určená pre každého, kto vie korčuľovať a zabrzdiť – mladí, starí, jednotlivci, skupiny, rodiny s deťmi – zabaví sa každý. Chodí s nami aj množstvo cyklistov, kolobežkárov či longboardistov, jedinou podmienkou je, aby z bezpečnostných dôvodov jazdili až za korčuliarmi.
Cieľom podujatia je vychutnať si Bratislavu a jej mestské časti z inej perspektívy, zažiť atmosféru a ducha mesta inak, ako v každodennom živote, na tých istých cestách, po ktorých chodíme denne do práce či do školy. bratislava-inline je tradícia, ktorú treba zažiť,“ hovoria organizátori. 

Akcie počas leta aj mimo Hlavného mesta
V 16. ročníku sa bude konať 6 jázd v Bratislave v rôznych mestských častiach (31.5., 28.6., 19.7., 26.7., 9.8., 23.8.), jazda v Trnave (22.6.), v Pezinku (august) a dve mimoriadne obľúbené a výnimočné jazdy na automoto okruhu Slovakia Ring (10.6. a 9.9.).
Aj tento rok si organizátori pripravili pre účastníkov viacero trás v rôznych mestských častiach a tiež niekoľko sprievodných akcií pre deti. „V roku 2019 plánujeme prejsť Petržalku, Staré i Nové mesto, Ružinov a dokonca aj Raču. Vo väčšine týchto mestských častí sa budeme stretávať pri parkoch, ktoré sú ideálne na poobedné jazdy miniBIL pre detičky, ktoré ešte nie sú na „veľkú“ bratislava-inline pripravené,“  dopĺňa organizátorka.


Trasy
Trasy podujatia merajú od 9 do 12 km bez príliš prudkých stúpaní či klesaní, jazda trvá približne 70-90 minút. „Trasy podujatia nám vždy dajú zabrať, no tentokrát sú azda najväčšou výzvou v doterajších 16 rokoch akcie. Vždy sa totiž niektoré vozovky prerábajú, ale tento rok Bratislava zažíva nevídané uzávery. To sa samozrejme dotýka aj nás, organizátorov podujatí. Naše trasy sme preto vyberali s ohľadom na uzávierky okolo Mlynských Nív a Prístavného mosta a s tým súvisiacimi presunmi hlavných ťahov. Navyše, naše akcie sa konajú v piatok večer od 21:00, keď už je doprava v meste v útlme,“ uvádza organizátorka Lea Majerčáková.

miniBIL
miniBIL je podujatie pre deti vo veku približne 2-8 rokov. Je to jazda na kolieskových korčuliach, odrážadlách, bicykloch, kolobežkách pre všetky deti, ktoré majú rady pohyb, no večerné jazdy bratislava-inline sú pre ne ešte náročné alebo príliš neskoro. Prebiehajú pred večernými jazdami bratislava-inline a deti jazdia po určenom okruhu veselo, s hudbou, s darčekmi pre deti, s rodičmi aj inštruktormi. Akcia je zdarma a bez registrácií, stačí prísť a jazdiť.
Akcia v deťoch rozvíja schopnosť jazdiť na svojom dopravnom prostriedku v kolektíve, orientovať sa v priestore, skúsiť jazdu hore i dole kopcom, občas osvieženie vo fontáne a samozrejme stretnúť sa s rovesníkmi, ktorí tiež radi športujú. Naši inštruktori deti sprevádzajú a radi im pomôžu zvládnuť prekážku alebo náročnejší terén.
Pre deti sú vždy pripravené motivačné odmeny, pitný režim aj sprievodné podujatia.

Slovakia Ring
Mimoriadne podujatia v Orechovej Potôni sa konajú od r. 2009 a sú veľmi obľúbené. Špičkový automoto okruh bude otvorený pre korčuliarov a cyklistov (nie pretekárske cestné bicykle) tento rok až dva krát – 10. júna od 18.00 do 21.00 a 9. septembra od 18.00 do 20.00. „Pri prvej jazde to bol risk, dnes už vieme, že toto je jedno z našich top podujatí. Príležitosť jazdiť v takomto priestore je skutočne výnimočná a každoročne si túto príležitosť nenechá ujsť takmer 500 účastníkov, neodrádza ich ani náročnejšia doprava na miesto akcie“ uvádzajú organizátori.

V prípade dažďa sa akcia nekoná.
Dôležitou informáciou je, že podujatie sa s ohľadom na bezpečnosť korčuliarov koná, len keď neprší. Rozhodnutie o prípadnom zrušení jazdy a všetky ostatné aktuálne informácie o každej jazde nájdete na webovej stránke a facebookovej stránke.

Organizátor: bratislava-inline
Viac informácií: Monika Hurbanová, 0903 797 245, monika@bratislava-inline.sk
#bratislavainline
#korcule
-------------------------
bratislava-inline je organizovaný prejazd po vopred vytýčenej trase, za sprievodu polície, 40-členného inline teamu, zdravotnej služby, sanitky a hudby. Približne tisíc korčuliarov a s nimi aj cyklisti, kolobežkári, longboardisti či bežci si vychutnávajú cesty, po ktorých denne chodia do školy či do práce. Akcia je predovšetkým o atmosfére, zúčastniť sa jej môže každý – mladí, starí, jednotlivci, skupinky,... dôležité je vedieť korčuľovať v dave a zabrzdiť. 

Odporúčame

film

Parazit (čiernobiela verzia)

Po 8.6.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Divadelné storočie: stopy a postoje

28.2.2020 - 30.6.2021 / Historické múzeum SNM
odporúčame!
koncert

Limp Bizkit, Static X

Po 3.8.2020 / Eurovia Aréna
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2021

14.7.2021 - 17.7.2021 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!