iná akcia
kurz / workshop

Ako sa hrali naši... - zrušené

Pokračovanie cyklu Ako sa hrali naši... postupne odhaľuje čo skrýva depozitár hračiek Múzea mesta Bratislavy. V sobotu o 14.30 vo Faustovej sieni v Starej radnici. Budú nové príbehy o hračkách, ktoré v múzeu našli svoj domov. Hosť: Richard Labuda.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Programom múzeum oslovuje návštevníkov – kamarátov Múzea mesta Bratislavy – Ateliéru Múzeum má budúcnosť. Celé rodiny môžu stráviť príjemný čas v strede historického mesta. Výnimočný program je venovaný oslave hry, hračiek, pohybu, spevu, výtvarnej a technickej zručnosti a spájaniu generácií.

Novinkou číslo 1 je zmena miesta konania podujatia. Odteraz sa návštevníci nemusia zložito presúvať. Priamo v Starej radnici nájdu všetko pod jednou strechou – predaj vstupeniek, program s hračkami a hosťom aj ateliér.

Novinkou číslo 2 sú noví kamaráti – partneri programu – Paci pac, ktorí rozospievajú a potešia svojimi vtipnými vystúpeniami najmä najmladších návštevníkov.

Novinkou číslo 3 je trochu iné predstavovanie hračiek – bude ich viac. Múzejné pedagogičky spolu s odbornou garantkou programu  ich porovnajú od konca 19. storočia až po súčasnosť. Rozlíšia materiály, z ktorých sú vyrobené, akú úlohu plnili a predovšetkým ako sa menila ich forma. Prvé sa predstavia návštevníkom bábiky z rôznych období a rôznych podôb.

Novinkou číslo 4 je možnosť premietania fotografií, hračiek a teda aj väčší komfort pri sledovaní programu.

Bloky programu sú nezmenené: Čo šepkajú hračky? / Rozprávaj mi! / Papierové múzeum.

V programe Rozprávaj mi!  bude spomínať na detstvo, hry, hračky známy herec Vlado Kobielsky. Teší sa na stretnutie s milovníkmi histórie a všetkými, ktorým história nie je ľahostajná. Nadchla ho myšlienka programu a poslal dokonca aj svoje fotografie z detstva.

Autorky programu sa zasa tešia na všetkých návštevníkov – pravidelných aj nových –  ktorí  do múzea nájdu cestu. Vytvoria si nové invenčné albumy s názvom Papierové múzeum.

Vstupné: deti 3 €, jeden dospelý s dieťaťom 0 €, ďalší dospelí 2 €

Predaj vstupeniek: pokladňa Stará radnica

Miesto konania: Faustova sieň a Ateliér Múzeum má budúcnosť, Stará radnica  

Naše pozvanie v roku 2020 prijali vzácni hostia:

8.2. Vladimír Kobielsky
14.3. Richard Labuda
25.4. Filip Tůma
16.5. Božidara Turzonovová + špeciálny program k Noci múzeí a galérií. Divadlo z Brna, koncert v podaní Paci pac a nepretržitý program na Primaciálnom námestí a nádvorí Starej radnice.

10.10. Oldo Hlaváček
7.11. Zdenka Letenayová, riaditeľka Slovenského olympijského a športového múzea

Kontakt: Beáta Husová, Radničná 1, 815 18 Bratislava /+421 917 617 780 / beata.husova@bratislava.sk

Viac na webstránke Múzea mesta Bratislavy.

Odporúčame

festival

Noc výskumníkov 2020

14. ročník najväčšieho festivalu vedy Európska noc výskumníkov sa uskutoční 27.11.2019 aj v Bratislave. Festivalu vám prinesie...Viac
27.11.2020 - 27.11.2020 / Stará tržnica
odporúčame!
film

Raoul Taburin

Ak sa niekto vyzná v bicykloch tak je to Raoul Taburin. Opravár a dodávateľ bicyklov v krásnom mestečku Saint Céron na juhu...Viac
Kino Mladosť / Kino Lumière / Cinemax Bory Mall / Cinema City Aupark / Kino Mier Modra
odporúčame!
koncert

Peter Lipa "fičúring" Milan Lasica

Koncert dvoch pánov, ktorí sú ako víno..Viac
Št 6.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
koncert

Sitra Achra

Sitra Achra na nádvorí Historickej radnice v Modre. Skupina hrá svojské bluesové, moderné, niekedy až bizarné verzie starých...Viac
Pi 10.7.2020 / Historická radnica Modra
odporúčame!