film

Why we fight

Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením niečoho veľkolepo krásneho, alebo strašlivo krutého.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vznik tohoto pozoruhodného dokumentu inšpirovala scéna z inscenácie Nicht Schlafen (2016) súboru les ballets C de la B, z ktorej vyvstala otázka „prečo existuje toľko nezmyselného násilia?“  Tanečníci Bérengrère Bodin, Samir M'Kirech a TK Russell zhodne konštatujú, že tam kde nestačia slová, prevezme vládu telo. Na základe svojich osobných skúseností hľadajú dôvody násilia okolo seba, vo svete, ale tiež násilia v sebe samých.

Ako sa vyrovnávame so strachom, frustráciou a sklamaním v dnešnom svete, čo je príčinou toho, že sa cítime nevyslyšaní nebo nepochopení? Je vôbec možné jednať nenásilne? Alebo je táto výsada vyhradená tým, ktorí tvoria tanec, hudbu, umenie alebo literatúru? Filmom Prečo bojujeme? Režisér a choreograf Alain Platel a fotografka a vizuálna umelkyňa Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením niečoho veľkolepo krásneho alebo strašlivo krutého.

Why we fight, Belgicko, 2021, 98min, 12+, titulky
Réžia:
Alain Platel, Mirjam Devriendt

Premietanie je súčasťou sprievodného programu festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Varím a verím

8.12.2023 - 28.12.2023 / GUnaGU
odporúčame!
iná akcia

Ekovýchova na Kamzíku

Pozývame vás objavovať, bádať, tvoriť, diskutovať a spoznávať svet z nového uhla pohľadu spolu s Daphne - inštitútom aplikovanej...Viac
St 29.11.2023 / Centrum ekovýchovy a lesnícke arborétum Kamzík
odporúčame!
divadlo

Zle strážené dievča

19.1.2024 - 20.1.2024 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
divadlo

Tri prasiatka

Voľné spracovanie na motívy poviedky Sergeja Michalkova. Nesmrteľný príbeh troch prasiatok plný chytľavých pesničiek je tu opäť.Viac
Ut 5.12.2023 / DPOH
KIDSTOWN odporúčame!