film
prednáška / diskusia

XXI. z večerov o filmoch…

XXI. z večerov o filmoch –Precitnutia s Ferom Gyárfášom a Ďurom Malíčkom na Lazaretskej 19.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Filmové umenie síce patrí medzi najrozšírenejšie a najmasovejšie druhy umenia, jeho vnímanie je však obmedzené temer výlučne na individuálne prežívanie filmov a súkromné diskutovanie o pozeraných filmoch. O filmovom umení sa vyučuje na školách iba vo veľmi limitovanom rozsahu a väčšinu informácií dnes poskytuje iba internet a masové médiá.

Veľmi významnú rolu pri sprostredkovaní filmového umenia ako aj dejín kinematografie hrajú filmové kluby. Tieto kluby však málokedy poskytujú aj možnosť o filmoch diskutovať, predstavovať myšlienkové a umelecké pozadie jednotlivých hnutí, smerov a vĺn a ich umiestňovanie do historických kontextov a významových rovín. Diskusie, ktoré by zaujímali širší okruh milovníkov filmu do veľkej miery aj vo filmových kluboch absentujú.

Túto medzeru si kladie za cieľ do istej miery vyplniť projekt interaktívnych filmových večerov v Galérii 19. Tieto večery v spolupráci s Galériou 19 pripravujú, organizujú a vedú filmoví autori a vysokoškolskí pedagógovia František Gyárfáš z Univerzity Komenského v Bratislave a Juraj Malíček z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Garantom projektu je odborný pracovník Slovenského filmového ústavu, filmový publicista a šéfredaktor časopisu Kino-Ikon Martin Kaňuch.

Odporúčame

výstava

Poklady Židovského múzea v Prešove II.

17.7.2020 - 9.10.2020 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
koncert

Judas Priest

Po 12.7.2021 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie party show inšpirovaná najväčšími hitmi 70. rokov a slávnym Studio 54 v New Yorku. Red Cat má slabosť na...Viac
16.10.2020 - 17.10.2020 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Pinocchio (dabing)

Rezbár Geppetto vychováva oživenú bábku Pinocchia ako vlastného syna. Pinocchio však nie je úplne najvzornejší chlapec a nechá sa...Viac
FK Nostalgia / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Pezinok
KIDSTOWN odporúčame!