film

Také to leto

Tri ženy sa rozhodnú stráviť dovolenku vo vidieckom dome, ktorý sa využíva na liečebné účely. Tu trávia dni a noci, aby preskúmali svoje sexuálne problémy a pokúsili sa skrotiť svojich vnútorných démonov.
Táto akcia sa konala v minulosti

Tri hypersexuálne ženy strávia 26 dní v tichom dome pri jazere. Léonie (vážna), Eugénie (impulzívna) a Gaëlle alias Gejša (koketná). Všetky tri sú tu dobrovoľne. Dohliada na ne sociálny pracovník a nie veľmi dôverný terapeut. Motto domu je ""hypersexualita nie je choroba"". Cieľom tohto experimentu nie je liečiť, ale skôr umožniť úprimné skúmanie rôznych skúseností, foriem a extrémov túžby. Všetko sa odohráva v poloobnaženej a úplne obnaženej polohe, slovne aj fyzicky, vo fantázii aj v realite. Skutočnosť, že pracovníci projektu sú síce nedotknutí, ale aspoň trochu dojatí, nie je prekvapujúca a zodpovedá pocitom divákov. 

Na rozdiel od iných predstaviteľov súčasnej kinematografie sa Denisovi Côtéovi po hitoch ako Antológia mesta duchov alebo Curling darí vytvárať dynamické filmové priestory (kulisy, prostredia, konštelácie), v ktorých možno zážitky (psychické, fyzické, intelektuálne) vnímať ako hru, a práve preto ich možno využiť na sledovanie reality.

MFF Berlinale | Hlavná súťaž | 2022

Réžia: Denis Côté
Scenár: Denis Côté
Strih: Dounia Sichov
Kamera: François Messier-Rheault
Hrajú: Larissa Corriveau, Laure Giappiconi, Samir Guesmi, Aude Mathieu, Hinde Rabbaj, Anne Ratte-Polle

Pôvodný názov: Un été comme ça
Anglický názov: That Kind of Summer
Rok: 2022
Krajina: Kanada
Jazyk: FR
Titulky: CZ
Stopáž: 137 min
Žáner: Dráma, Erotický
Prístupnosť: 15+

Film na ČSFD

Odporúčame

výstava

Erwin Wurm (AT) – Umelec prosiaci o milosť

2.11.2022 - 29.1.2023 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

27.12.2022 - 26.1.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
výstava

Karel Koch a Dušan Jurkovič - Človek Človeku

Človek človeku je posledná výstava zo série štyroch výstav, ktoré boli v roku 2022 postupne realizované v Česku, na Morave a na...Viac
29.10.2022 - 26.2.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
divadlo

Hrozná + ochutnávka vína

Vinohradnícke mestečko v Malých Karpatoch, Svätý Jur má bohatú históriu opradenú mnohými legendami. Inšpiráciou k vytvoreniu...Viac
So 10.12.2022 / Vinárstvo Malé divy, Štúrova 80, Modra

od vás odporúčame!