film

Sloboda pod nákladom

Dokumentárny film Pavla Barabáša. S krošňou na chrbte sa brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia...

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
01.09.2016, Št

So stovkou kíl na chrbte sa brodia v snehu, stúpajú lavinóznymi svahmi, odolávajú búrke i víchrici. Ich remeslo nie je len prácou a zárobkom, ale i cestou k vnútornému pokoju.

V dokumentárnom filme Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom spoznáme najstaršiu generáciu tatranských nosičov, ktorí zásobujú vysokohorské chaty.

Dozvieme sa, prečo si zvolili tento spôsob života a ostali poslednými mohykánmi na európskom kontinente. A možno sa zamyslíme aj nad vlastným nákladom, ktorý všetci nosíme. 

Ocenenia: Príbeh o tatranských nosičoch si odniesol ceny, mnohé z nich Grand Prix,  z Kanady, Poľska, Švajčiarska, Španielska, Slovinska, Bulharska, Česka, Macedónska i Argentíny. Tu najprestížnejšiu dostal na septembrovom festivale festivalov vo švajčiarskom Lugane. Odborná porota tu hodnotila filmy, ktoré už dostali Grand Prix na niektorom z medzinárodných festivalov horských filmov. V tejto silnej konkurencii získala hlavnú cenu World Mountain Film Prize práve Sloboda pod nákladom. 

Sloboda pod nákladom (Freedom Under Load), Slovensko, 2016, 58 min
Réžia: Pavol Barabáš
Hrajú: Viktor Beránek, Ladislav Chudík, Peter Petras, Ladislav Kulanga

Film na Čsfd.cz 

 

Odporúčame

koncert

Le Payaco - krst albumu

Št 16.4.2020 / Majestic music club
odporúčame!
film

Vtedy v Hollywoode

24.1.2020 - 25.1.2020 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Vták

Po 24.2.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

Cesta do nemožna

Film zachytáva obdobie Štefánikovho života od roku 1904, od príchodu do Paríža až po osudný 4. máj 1919.Viac
Po 27.1.2020 / Kino Lumière
odporúčame!