film

Sloboda pod nákladom

Dokumentárny film Pavla Barabáša. S krošňou na chrbte sa brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia...

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
01.09.2016, Št

So stovkou kíl na chrbte sa brodia v snehu, stúpajú lavinóznymi svahmi, odolávajú búrke i víchrici. Ich remeslo nie je len prácou a zárobkom, ale i cestou k vnútornému pokoju.

V dokumentárnom filme Pavla Barabáša Sloboda pod nákladom spoznáme najstaršiu generáciu tatranských nosičov, ktorí zásobujú vysokohorské chaty.

Dozvieme sa, prečo si zvolili tento spôsob života a ostali poslednými mohykánmi na európskom kontinente. A možno sa zamyslíme aj nad vlastným nákladom, ktorý všetci nosíme. 

Ocenenia: Príbeh o tatranských nosičoch si odniesol ceny, mnohé z nich Grand Prix,  z Kanady, Poľska, Švajčiarska, Španielska, Slovinska, Bulharska, Česka, Macedónska i Argentíny. Tu najprestížnejšiu dostal na septembrovom festivale festivalov vo švajčiarskom Lugane. Odborná porota tu hodnotila filmy, ktoré už dostali Grand Prix na niektorom z medzinárodných festivalov horských filmov. V tejto silnej konkurencii získala hlavnú cenu World Mountain Film Prize práve Sloboda pod nákladom. 

Sloboda pod nákladom (Freedom Under Load), Slovensko, 2016, 58 min
Réžia: Pavol Barabáš
Hrajú: Viktor Beránek, Ladislav Chudík, Peter Petras, Ladislav Kulanga

Film na Čsfd.cz 

 

Odporúčame

koncert

Davová psychóza

So 7.9.2019 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Orient 2

12.7.2019 - 6.10.2019 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
film

Strážca Divočiny

Ne 1.9.2019 / Komunitná záhrada Ostredky
odporúčame!
vážna hudba

Avi Avital + Quartet / Konvergencie 2019

Ut 24.9.2019 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!