film

Salto je kráľ

Dokument Salto je kráľ o partii priateľov, ktorí sa rozhodli zlaniť najvyššie vodopády sveta. Film o výpravách do neznáma a sile priateľstva.
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
13.08.2020, Št

Zlaňovanie vysokých vodopádov našej planéty sa postupne stáva výzvou pre skupinku dobrých kamarátov, ktorí majú radi divokú vodu. Ich cesty sú často pionierskymi výpravami do neznáma, kde jedinou istotou je sila priateľstva prevereného v extrémnych situáciách. Podarí sa im zlaniť aj Salto Angel - najvyšší vodopád sveta?

Najvyššie vodopády sveta a ich zlaňovanie. Čo si pod tým predstaviť? Neskutočnú scenériu, adrenalínový zážitok alebo div sveta, ktorý bežný smrteľník nepresiahne? A predsa existuje partia kamarátov, fanatikov a bláznov, ktorá nepostihnuteľnú kategóriu ovláda takmer dokonale. Ich spoločnou výzvou je objaviť, dosiahnuť a splynúť s nespútanými vertikálnymi živlami. Cesta k nim predstavuje často výpravy do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou ich istotou je sila priateľstva, maximálna dôvera a cit spolupatričnosti. Bude to však stačiť na prejdenie najvyšších vodopádov sveta?

Salto je kráľ, Slovensko, 2020, 63 min.
Réžia:
 Pavol Barabas
Hrajú: Pavol Barabas, Natália Borecká, Miro Dušek, Jaro Holeček, Martin Chroumal, Tomáš Lukačovič, Oldřich Štos, Daniel Balaga, Pavol Černý, Peter Černý

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

prednáška / diskusia

Psychopat je tiež človek? - zrušené

Ut 20.10.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
film

Punk je hned!

20.10.2020 - 26.10.2020 / online
odporúčame!
divadlo

Mutanti

St 28.10.2020 / GUnaGU
odporúčame!
festival

Nasuti - online

So 24.10.2020 / online
odporúčame!