film

Rodinné šťastie

Vo svojom filme režisér Szabolcs Hajdu ponúka neprikrášlenú štúdiu dvoch rodín, ktoré sa pre nečakané okolnosti dočasne ocitajú v jednom – nie celkom bežnom – byte.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Eszter, jej manžela Farkasa a ich päťročného syna Bruna prekvapí uprostred noci nečakaná návšteva. Na prahu ich bytu stojí Eszterina sestra Ernella s manželom Albertom a dcérou Laurou, ktorí sa po roku vrátili zo Škótska, kde sa im napriek očakávaniam nepodarilo uchytiť.

Čoskoro sa ukazuje, že rodiny spolu nikdy veľmi nevychádzali. Szabolcs Hajdu pochádza z impozantnej generácie maďarských filmových velikánov ako Kornél Mundruczó, György Pálfi alebo Benedek Fliegauf. Pokiaľ ide o formálny prístup k danému filmovému námetu, je z nich Hajdu zrejme najmenej predvídateľným.

Hajdu v snímke demonštruje svoje bezmedzné odhodlanie prísť na koreň holej a často bolestivej pravde o medziľudských vzťahoch.

Rodinné šťastie (Ernelláék Farkaséknál), Maďarsko, 2016, 81 min.
Réžia:
Szabolcs Hajdu
Hrajú: Erika Tankó, Orsolya Török-Illyés, Szabolcs Hajdu, Domokos Szabó, Lujza Hajdu, Zsigmond Hajdu, Imre Gelányi, Ágota Szilágyi

Film na imdb.com

Festivaly: Karlovy Vary 2016 (Veľká cena Krištáľový glóbus za najlepší hraný film, Cena za mužský herecký výkon), Miškolc 2016

 

 

 

Odporúčame

koncert

Andrej Šeban sólo tour

Kino Mier Modra / FK Nostalgia
odporúčame!
festival

Bratislava Mozart Festival 2019

25.10.2019 - 10.11.2019 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Plnka: Lyra Valenza (Opal Tapes), Peal, pstmn, memb x Stix

Št 31.10.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Skutok sa stal

Kino Lumière / Kino Mier Modra
odporúčame!