film

Rabínka

Rabínka (Rabínka), Slovensko, 2012, 52 min. Gisi Fleischmannová pomohla zachrániť tisíce Židov počas temnej kapitoly dejín. Réžia: Anna Grusková

Táto akcia sa konala v minulosti

Gisi Fleischmannová pomohla zachrániť tisíce Židov počas temnej kapitoly slovenských i európskych dejín, ale svoj vlastný život zachrániť nedokázala. Jej meno je dnes známe iba hŕstke historikov, hoci je to hrdinka porovnateľná s Nicholasom Wintonom či Oskarom Schindlerom.

Gisi Fleischmannová pochádzala z Bratislavy, narodila sa v tomto meste a pre jej neúnavný aktivizmus a statočnosť si zaslúži, aby sa jej posolstvo dostalo k širokej verejnosti. Dokumentárny film Rabínka je dramatickým príbehom pozoruhodnej ženy zmietanej medzi pocitom zodpovednosti voči svojej veľkej komunite a svojej vlastnej rodine a tiež svedectvom o vyrovnávaní sa slovenskej spoločnosti so svojou minulosťou.

Viac info o filme na rabinka.sk

Odporúčame

film

Rande s mestom: Počiatky kinematografie v Bratislave + Bratia Lumièrovci

So 31.5.2025 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!
film

Neobrúsený diamant

Kino Lúky / Kino Kultúrka Stupava / SĽUK
odporúčame!
party

palicavonzvreca

Pi 23.5.2025 / WAX2
odporúčame!
divadlo

Akcia B - rozprávanie o mlčaní

Je len málo tak intenzívne sa objavujúcich citátov, ktoré určovali mnohé z postojov ľudí po všetkých apokalypsách 20. storočia,...Viac
Št 5.6.2025 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!