film

Pásmo súťažných filmov III.

Pásmo súťažných filmov III. na festivale Febiofest 2013 premietne šesť filmov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Poľska.

Táto akcia sa konala v minulosti
  • Čas sa naplnil / Az idő betelt – r. Emil Novák, Maď., 2012, 30 min., hraný

Film vychádza z románu Alaine Polczovej Čas na starobu. V širšom zmysle je to film o starnutí, o vzťahu medzi životom človeka a plynutím času a o tom, ako sa so svojou starobou zmieriť. Film tiež vzdáva poctu ženám, ktoré prežili druhú svetovú vojnu a po jej hrôzach sa snažili vybudovať si plnohodnotný život. V hlavnej úlohe jedna z najvýznamnejších herečiek v histórii maďarskej kinematografie Mari Törőcsik, nositeľka ocenenia za celoživotné dielo z MFF v Cannes.

  • Posledný autobus – r. Martin Snopek, Ivana Laučíková, SR, 2011, 15 min., animovaný / hraný

Nastala poľovnícka sezóna. Lesné zvieratá unikajú autobusom z lesa, ďaleko do bezpečia. V autobuse sa vezú aj hľadaní štvanci. Keď vozidlo uprostred noci zastavia poľovníci a začnú prehľadávať cestujúcich, postavy odkrývajú svoje skutočné charaktery.

  • Drevorubač / Drwal – r. Paweł Dębski, Poľ., 2011, 15 min., animovaný

Na brehu oceána, hneď vedľa lesa siahajúceho až po samý horizont, žijú drevorubač a jeho malý syn. Chlapec je na tomto mieste šťastný, o to viac, že iné miesta ani nepozná. Až sa jedného dňa otec vráti domov úplne zmenený. Nevinnosť dobrosrdečného chlapca je od tej chvíle konfrontovaná so šialenstvom, ktoré u jeho otca prepukne náhle, z nevysvetliteľných príčin.

  • Príbeh oka / A szem története – r. Gábor Harmi, Maď./Nór., 2012, 12 min., hraný

Príbeh o zvláštnom vzťahu medzi dievčaťom a rybárom, ktorý jej pomáha, v prostredí, kde nemajú žiadnu budúcnosť.

  • Mesiac – r. Ondrej Rudavský, SR, 2012, 10 min.

Mesiac rozpráva imaginatívny príbeh odkazujúci na pramene prehistorickej mystiky ľudstva a na základné otázky metafyziky dobra a ľudskej existencie. Je postavený na výsostne výtvarných základoch, využíva viaceré techniky animácie – od tradičných až po súčasné.

  • Cesta – r. Ondřej Dolejší, ČR, 2012, 6 min., animovaný

Audiovizuálna meditácia na tému „Cesta“.

Odporúčame

divadlo

Máj

Básnická skladba Karla Hynka Máchu v javiskovej adaptácii Ivana Achera.Viac
20.10.2025 - 20.10.2025 / Divadlo Malá scéna STU
odporúčame!
iná akcia

Street Food Park

Street Food Park prináša raz mesačne predajcov s pouličným občerstvením. V príjemnej atmosfére, na stojáka si môžete vychutnať...Viac
17.9.2025 - 21.9.2025 / Stará tržnica
odporúčame!
divadlo

Falošná nota

Dá sa uniknúť minulosti a beztrestne ďalej žiť? Je možná odplata? Aký má zmysel? Je možné zmyť zo seba vinu? Ako žiť s jej...Viac
V-klub (Véčko) / Divadlo bez masky
odporúčame!
film

Ešte nie som, kým chcem byť

Libuše Jarcovjáková je legenda svetovej fotografie a nespútaná žena, ktorá sa vzoprela všetkým konvenciám.Viac
St 17.9.2025 / Kino Lumière
odporúčame!