film

Parralel

Nový film Parralel je prvý slovenský komiksový film, ktorý vznikol v česko-slovenskej spolupráci, ktorého producentom a aj výkonným producentom je slovák Patrizio Gente.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
30.05.2018, St

Film českého režiséra Matyasa Brycha je celovečerný režijný debut na motívy skutočných udalostí. Mladý talentovaný český animátor, ktorý žije na Slovensku, má za sebou viacero animovaných filmov ako napríklad krátkometrážnu snímku „Crush“ alebo sci-fi drámu s krátkym názvom „R“. Réžiu filmu si Matyas podelil s  Vladimírom Kriškom, ale scenár aj celá animácia je prácou samotného autora.

Inšpiráciou na vznik filmu boli autorovi americké komiksy DC a Marvel, japonské „anime“, ale aj silná česká a slovenská tradícia. Inšpirácia vraj prichádzala aj z kníh o Hobitoch, hrdinských príbehov, kde obyčajní malí tvorovia zachraňujú celý svet.

Hlavný hrdina filmu Parralel prisľúbi svojej žene, slávnej spisovateľke fantasy príbehov pre deti, ktorá tragicky umiera, že dokončí jej posledný príbeh pre ich milovanú dcérku. Ale zasiahnutý obrovskou stratou sa sám stáva súčasťou príbehu. Príbeh inšpirovaný udalosťami je sondou do života muža, ktorý všetko stratil, okrem vôle žiť a prežiť.

Parralel, Slovensko / Česko, 2018, 82 min.
Réžia:
Matyas Brych

Odporúčame

film

Malá ríša

St 11.12.2019 / Tuli Cinema
odporúčame!
výstava

Ivana Šateková / Milý Koniec Sveta

27.11.2019 - 19.1.2020 / DOT. Contemporary Art Gallery
odporúčame!
divadlo

Klimaktérium... a čo?

30.1.2020 - 26.2.2020 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
koncert

Lola Marsh (IL)

Št 12.3.2020 / Refinery Gallery
odporúčame!