Táto akcia sa konala v minulosti

Začiatkom roka uviedla ASFK do kín dve časti skrátenej verzie dlho očakávaného filmu jednej z najväčších súčasných režisérskych osobností – enfant terrible svetového filmu Larsa von Triera.

Po ôsmich mesiacoch a svetových premiérach (časť I bola uvedená na MFF Berlinale a časť II. na MFF Benátky) sa na plátna kín dostáva „plná“ o hodinu a pol dlhšia verzia oboch častí v podobe, v akej ju si ju želal uviesť samotný režisér.

Režisérsky strih má oproti krátenej (nie však cenzurovanej) štvorhodinovej verzii o hodinu a pol dlhšiu minutáž. Je podstatne odvážnejší poňatím sexuálnych scén, čo avizuje už i trailer k tejto verzii. Obsahuje však aj celé epizódy a dialógy, ktoré sa do kratšej verzie nedostali. Vďaka novému materiálu je príbeh aj psychológia postáv ešte o niečo prepracovanejšia a zrozumiteľnejšia. Odvážny, no poetický príbeh jednej ženy, sledujúc ju od detstva až do stredného veku je komplexným dielom, ktoré životný príbeh nymfomanky Joe, i ľudskú sexualitu ako takú, vyobrazuje z mnohých strán.

Nymfomanka I. – režisérska verzia (Nymphomaniac – Director´s Cut), Dánsko, 2013, 145 min.
Réžia:
Lars von Trier
Hrajú: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Willem Dafoe, Jamie Bell, Connie Nielsen, Mia Goth, Sophie Kennedy Clark, Christian Slater, Uma Thurman, Udo Kier a ďalší

18+

Film na imdb.com

Odporúčame

koncert

The Vibrators (UK) + Lord Alex

Pi 6.3.2020 / Randal Club
odporúčame!
divadlo

Nová dráma 2020

11.5.2020 - 16.5.2020 / Bratislava
odporúčame!
koncert

Iamx acoustic

Št 7.5.2020 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
divadlo

Nový cirkus: Younák

Po 23.3.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!