film

Nech je svetlo

Nech je svetlo je príbehom slovenského gastarbeitera v Nemecku, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka, otec začne zisťovať pravdu o tom, čo sa stalo, pravdu o stave vecí, pravdu o sebe samom.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
26.09.2019, Št

V rámci prehliadky Týždeň slovenského filmu online na platforme dafilms.sk

Milan (40) má tri deti a aby zabezpečil svoju rodinu, chodí pracovať do Nemecka. Počas návštevy doma cez Vianoce zistí, že jeho najstarší syn Adam je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Chlapec je zapletený do šikanovania a usmrtenia spolužiaka. Otec sa rozhoduje, čo by mal spraviť. Spolu s manželkou Zuzkou pri tom začnú zisťovať skutočnú pravdu o svojom synovi, o svojej rodine, o sebe samých a aj o spoločenstve okolo seba.

Nech je svetlo, Slovensko / Česko, 2019, 93 min.
Réžia
: Marko Škop
Hrajú: Milan Ondrík, Zuzana Konečná, Daniel Fischer, Ľubomír Paulovič, Csongor Kassai, Anikó Vargová

15+

Film na Čsfd.cz

Odporúčame

koncert

In Jazz We Trust

Št 26.2.2026 / Nu Spirit Bar
odporúčame!
koncert

Yann Tiersen / Alice Boyd

Po jedenástich rokoch do nášho mesta vo februári zavíta francúzsky skladateľ a multiinštrumen­talista Yann Tiersen. Ťažiskom jeho...Viac
Pi 27.2.2026 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Československý filmový plagát

16.12.2025 - 31.3.2026 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Perníková chalúpka

Operná rozprávka o Jankovi a Marienke v troch dejstvách v slovenskom jazyku.Viac
30.5.2026 - 1.6.2026 / Slovenské národné divadlo - Opera
KIDSTOWN odporúčame!