film

Nebeské dni

1916, v najsevernejšom cípe Texasu: Bill opustil spoločne so svojou milou Abby a mladšou sestričkou Lindou Chicago, aby si našiel prácu na vidieku. 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Terrence Malick, hoc je vnímaný ako jeden z dôležitých predstaviteľov nového Hollywoodu, predsa len toto všeobecné označenie presahuje. Jeho tvorba sa vyznačuje veľmi silným individuálnym rukopisom, štúdium filozofie, konkrétne Heideggerove myslenie posúva jeho filmy nielen do spirituálnej roviny kinematografických úvah o zmysle života, ale je ukotvené v už v tvorbe vizuality. Koncept pravdy v jeho ponímaní totižto nie je zhodou tvrdenia so skutočnosťou, ale uskutočňuje sa obrazom, ako neustály pohyb premeny odhaľovania a vecí zo skrytosti pomocou svetla.

Na konci 60. rokov 20. storočia nebola viac udržateľná situácia veľkých hollywoodskych štúdií a vo vzduchu visela potreba zmeny. Komerčný neúspech Kleopatry z roku 1963 sa stal symbolom konca jednej éry. Generácia tvorcov, ktorá sa dostávala k slovu (jej najvýraznejšími predstaviteľmi boli Francis Ford Coppola, George Lucas, Brian De Palma, Martin Scorsese a Steven Spielberg), začala nakrúcať filmy inak. Rané filmy týchto režisérov sa pomerne radikálne vymedzili proti vtedajšej hollywoodskej produkcii. Mnohí z nich sú aktívni dodnes a v posledných 30-40 rokoch zásadným spôsobom ovplyvňovali americkú kinematografiu.

Nebeské dni, USA, 1978, 94 min.
Réžia:
 Terrence Malick
Hrajú: Richard Gere, Brooke Adams, Sam Shepard a ďalší

Film na csfd.sk

Odporúčame

divadlo

Divadlo SkRAT: Unavená žiadosť

2.2.2023 - 16.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky + Prezident Lourajder + V.B.P.S.

So 4.3.2023 / Kulturák
odporúčame!
koncert

Modus Vivendi - Katarína Máliková

St 15.2.2023 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
festival

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica
odporúčame!