film

Minizoom Lynne Sachs: kurátorský výber krátkych filmov

Lynne Sachs je americká filmárka a poetka, ktorá sa vo svojej tvorbe venuje dokumentárnym a krátkym experimentálnym filmom, filmovým esejám alebo živým performance vystúpeniam.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Jej práca často prekračuje hranice žánrov, využíva feministický prístup a introspektívnou formou skúma zložitý vzťah medzi osobným pozorovaním a univerzálnou historickou skúsenosťou. Zaujíma ju implicitné spojenie medzi telom, kamerou a materiálnosťou samotného filmu. Jej doterajšia tvorba pozostáva z viac ako 40 filmov, niekoľkých inštalácií a hybridných performance vystúpení. Vo výbere uvidíte napríklad krátky film A Month of Single Frames (2020), ktorý vytvorila pre legendárnu americký experimentálnu filmárku Barbaru Hammer, získal hlavnú cenu na minuloročnom Medzinárodnom festivale krátkeho filmu v Oberhausene či film Maya at 24, ktorý bol premietaný v sekcii Fascinace na MFDF Ji.hlava 2021.

Réžia Lynne Sachs, eng + eng titulky

vstupné: 4 € / 2 € zľavnené

Odporúčame

výstava

Umenie na papieri

Výstava „Umenie na papieri“ prináša divákom presne to, čo naznačuje už jej samotný názov – rôznorodé umelecké diela na papieri...Viac
5.8.2022 - 2.9.2022 / Art Books Coffee
od vás odporúčame!
festival

Hortus Artis 2022

10.7.2022 - 4.9.2022 / Dom Albrechtovcov, Kapitulská 1
odporúčame!
koncert

Christian Death (USA)

St 24.8.2022 / Majestic music club
odporúčame!
party

Hodinový set w/ Blame Your Genes

Pi 19.8.2022 / Múzeum hodín MMB
odporúčame!