film

Marie Krøyer

Príbeh umelkyne Marie Krøyerovej (1867 – 1940), manželky mentálne chorého dánskeho maliara P. S. Krøyera, ktorá sa zmieta medzi sociálnymi rolami oddanej manželky, starostlivej matky a kreatívnej umelkyne.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
14.02.2013, Št

Marie Krøyer bola vydatá za významného, dánskeho maliara P. S. Krøyera. Na vrchole ich manželstva, veľmi poznamenanom ľahkovážnym životom a vysokým spoločenským postavením, sa zhoršuje Krøyerova mentálna choroba a ich sen o spoločnom živote umelcov sa rozpadá a mení sa na frustráciu a súženie.

Máriu doslova ubíja jej rozpoltenosť medzi rolami manželky, matky a umelkyne. Nemá možnosť vyjadriť samu seba cez svoje umenie a dennodenne má pred očami svojho milovaného manžela, ktorý sa pomaly mení a stále viac skĺzava k šialenstvu. Aby dosiahla pokoj a obnovila svoju silu, matka s dcérou odchádzajú na dovolenku, kde sa Maria bezhlavo zamiluje do švédskeho skladateľa Hugo Alfvéna. Maria odvážne opúšťa svojho manžela pre novú lásku, a keď len málo vie o možnostiach, ktoré sa pred ňou rozkladajú.

Marie Krøyer (Marie Krøyer), Dánsko / Švédsko, 2012, 100 min.
Réžia: Bille August
Hrajú: Birgitte Hjort Sørensen, Lene Maria Christensen, Sverrir Gudnason

Film Marie Krøyer na imdb.com

Odporúčame

party

Tlak: Leeroy Thornhill - ex The Prodigy (UK)

Leeroy Thornhill, legenda elektronickej hudby a niekdajší člen kapely The Prodigy smeruje do klubu Šafko, kde zahrá poctivý rave...Viac
Pi 6.10.2023 / Šafko Klub
odporúčame!
prednáška / diskusia

Bratislavské rožky: Legiodomy - dokument doby

Ut 7.11.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
film

Prízrak v Benátkach

Prízrak v Benátkach, je nový detektívny thriller na motívy románu “Halloweenská párty”od kráľovnej detektívok Agathy Christie a v...Viac
Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Cinema City Vivo / Kino Mladosť
odporúčame!
divadlo

Gen Z on the stage

25.9.2023 - 1.10.2023 / DPOH
odporúčame!