film

Ľúbim ťa, Beksman

Daliho, vizážistu, štylistu a módneho návrhára v „módnom dome“ jeho teplých rodičov Papshiekels a Mamshiekels, by ste na ulici len ťažko prehliadli. Červené vlasy, štýl, čo má viac než šmrc, a krok, čo nenechá nikoho na pochybách. Dali skrátka patrí do svojej teplej rodiny.
Táto akcia sa konala v minulosti

Život je teda krásny, farebný a veselý, ale len do chvíle, keď sa Dali zamiluje do Angel, živého dievčaťa z rodiny, v ktorej muži majú bicepsy ako Dali driek. Dali zrazu čelí ťažkej úlohe – vysvetliť rodičom, že nie je tak úplne gej.

Percy Intalan je jedna z mála kráľovien LGBTQ filmov a ak siahnete do spomienok, isto sa vám vynorí Zrodená pre krásu (Born Beautiful). Aj v Ľúbim ťa, Beksman bravúrne balansuje žoviálnosť, farby a brutálne dobrý humor s pripomienkou reality. Pridajte herecký výkon nádherného Christiana Bablesa a dostanete zábavný camp koktejl o stereotypoch, identite a sexualite.

Mahal kita, Beksman, Filipíny, 2022, 106 min. 15+, titulky
Réžia:
Perci M. Intalan

Film na ČSFD

Film je súčasťou Filmového festivalu inakosti 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

festival

Jarné BJD: The Wooten Brothers, Mike Stern Band

16.5.2024 - 21.5.2024 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Mikrozvuk 41: Les Halles (FR) + Roy Werner / G.S. Sultan (USA)

Ďalší zo série koncertov Mikrozvuk v petržalskom LOMe. Tentokrát sa môžete tešiť na francúzsky ambient v podaní Les Halles a...Viac
Pi 8.3.2024 / LOM, Mlynarovičova 5
odporúčame!
koncert

SHARPE

Koncerty v ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky, talentovaní umelci, diskusie aktuálnych tém hudobného a...Viac
25.4.2024 - 27.4.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Bob Marley: One Love

Cinema City Vivo / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Mier Senec
odporúčame!