film

Julieta

Novinka španielskeho režiséra Pedra Almodóvara. Príbeh osudom skúšanej ženy, ktorá je manželkou a matkou. Vo svojom živote stretne veľa ľudí a každé jedno stretnutie jej prinesie nový príbeh, trápenie a výčitky.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
21.07.2016, Št

Julieta žije so svojou dcérou Anti a mužom Xoanom v Madride. Je vystavená životným situáciám, ktoré psychicky nezvláda. Jej manžel a otec Anti zomrie a obe sú poznačené smútkom. Anti po dovŕšení osemnástich rokov odchádza z domu. Julieta nedokáže pozerať na to, ako odchádza aj to posledné, čo jej v živote zostalo. Ako plynie čas, Julieta sa vracia vo svojich spomienkach. Zisťuje, že vôbec svoju dcéru nepoznala. Je plná pocitu viny až pomaly vymazáva zo života všetkých a všetko na čom jej záleží.

Julieta sa vracia na miesta, kde žila v mladosti v domnienke, že sa spomienky na udalosti v tom čase zmenia. Čaká na možnosť začať odznova.

Dráma hovorí o boji matky, ako prežiť neistotu. Tiež hovorí o osude, o komplexe viny a nepochopiteľných tajomstvách, ktoré nás vedú k tomu, že ľudí, ktorých milujeme, vymažeme zo svojich životov, akoby nič neznamenali, akoby nikdy neexistovali. Režisér získal námet na film z knižnej predlohy Runway, od držiteľky Nobelovej ceny, Alice Munro. Keďže príbeh rozpráva život jednej postavy, hlavnú rolu Juliet obsadili dve renomované herečky - Emma Suárez, ako staršia Julieta a Adriana Ugarte ako mladšia Julieta.

Julieta (Julieta), Španielsko, 2016, 99 min.
Réžia:
Pedro Almódovar
Obsadenie: Michelle Jenner, Adriana Ugarte, Rossy de Palma, Daniel Grao a iní

15+

Film na imdb.com

 

 

Odporúčame

koncert

Saténové Ruky

Pi 1.10.2021 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Festival Ochotníci 2021

17. až 19. septembra sa v priestoroch A4 - priestor pre súčasnú kultúru v Bratislave predstavia najlepší umelci z ochotníckeho...Viac
17.9.2021 - 19.9.2021 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
iná akcia

Pančlajn

Št 23.9.2021 / Dunaj˜
odporúčame!