film
festival

Igric 2023

Najstaršia filmová cena udeľovaná na Slovensku už od roku 1967. 34.ročník sa bude niesť v znamení vplyvu umelej inteligencie (AI) do filmového a audiovizuálneho priemyslu a v tomto duchu bude vedený aj celý program. Programom bude tradične sprevádzať herec Peter Kočiš.
Táto akcia sa konala v minulosti

Poslaním Igrica je každoročne zhodnotiť, oceniť a finančne odmeniť najlepšie slovenské audiovizuálne diela a tvorcov, inšpirovať divákov k sledovaniu a podpore domácej filmovej a televíznej tvorby a motivovať tvorcov k zvyšovaniu kvality vznikajúcich diel. Pri zrode tohto ocenenia stáli najväčšie filmárske osobnosti ako Martin Frič, Juraj Jakubisko, Stanislav Barabáš, Martin Slivka, Eduard Grečner a mnohí ďalší.

Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský filmový zväz, organizátormi je aj Únia slovenských televíznych tvorcov a Literárny fond.

Dĺžka podujatia: 6 hodín

Vstupné: predpredaj 10€

Odporúčame

výstava

Výstava Malý princ

Česká umelkyňa Eliška Podzimková pripravila interaktívnu výstavu, v ktorej sa originálne stvárnenie myšlienok spisovateľa Antoina...Viac
10.10.2023 - 20.12.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!
výstava

Michalská veža: po rekonštrukcii

27.9.2023 - 31.12.2023 / Michalská veža
odporúčame!
divadlo

Kopny! Buchny! Ric!

Hra DPOH v réžii Gejzu Dezorza.Viac
Št 14.12.2023 / DPOH
odporúčame!
koncert

Extip

Extip naštartuje v Randali svoju rock’n’rollovú show. Tento koncert bude výnimočný a spojený s legendami ako sú Sveťo Korbeľ,...Viac
Pi 1.12.2023 / Randal Club
odporúčame!