film

Hranice

Grosseto, 2008. Edoardo, Iacopo a Michele sú členmi punkovej kapely. Z pretrvávajúcej letargie nudných vystúpení na hodoch a oslavách ich náhle vytrhne ponuka zahrať si pred koncertom slávnej americkej skupiny Defense v Boloni.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Keď organizátori koncert zrušia, priatelia sa nechcú zmieriť s porážkou: ak si s Defense nemôžu zahrať v Boloni, nech teda príde Defense do Grossetta. Nebude to však také jednoduché. Paradoxy provinčného života menia každú maličkosť na neriešiteľný problém, čím ohrozujú celý projekt, ale predovšetkým to, na čom trojici záleží najviac: ich priateľstvo.

Poznámka režiséra: Čo je to punková komédia? Môže to byť príbeh skupiny priateľov, ktorí sa usilujú dosiahnuť zdanlivo jednoduchý cieľ: zorganizovať spoločný koncert s americkou skupinou v malom provinčnom mestečku. Miche, Edo e Iac ešte nevedia, že hluk a hnev punku nedokážu harmonicky spolunažívať s pokojnou ospalosťou Grosseta. Tak sa zrodia MARGINI. Vzniknú zo zážitkov dvoch punkových hudobníkov z Grosseta, z poznania, že ich provincia sa skôr či neskôr stane príliš malá na to, aby doma dokázali zrealizovať svoje plány a sny. Ak neodídu včas, riskujú, že sa neskôr stanú súčasťou toho, pred čím chceli uniknúť.

réžia: Niccolò Falsetti, Italia, 2022, 91'
hrajú: Francesco Turbanti, Emanuele Linfatti, Matteo Creatini, Silvia D'Amico a ďalší
scenár: Niccolò Falsetti, Francesco Turbanti, Tommaso Renzoni 
kamera: Alessandro Veridiani 
predaj do zahraničia: Fandango [Italia]

ceny a festivaly: Annecy Cinema Italien 2022: Il Concorso / La Biennale di Venezia 2022: Settimana della Critica - Premio del Pubblico

Odporúčame

festival

Hradby samoty XII.

13.7.2023 - 15.7.2023 / Kaštieľ Jablonica
odporúčame!
koncert

KRAA! #8: Festival skutočne súčasnej hudby

So 25.2.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Nezanechať stopy

Ut 14.2.2023 / Kino Pezinok
odporúčame!
koncert

Pro-Pain (USA) + Deadpoint (PL) + Flashback (CZ) + True Reason

Ne 2.7.2023 / Fuga
odporúčame!