film

Freefilmers Ukraine

Blok krátkych filmov. 
Freefilmers je kolektív filmárov/ok a umelcov/kýň, pôvodom z Mariupolu na Ukrajine. Posledných päť rokov pracujeme s témami urbanistických premien na východnej Ukrajine a jej multikultúrnych vibes.
Táto akcia sa konala v minulosti

Skúmali sme aj tvorivosť pracujúcej triedy a priemyselnú minulosť a súčasnosť postsocialistických miest. Naše súčasné projekty sa zameriavajú na spomienky a archívy nad rámec oficiálnych historických naratívov a rodového násilia v patriarchálnej kapitalistickej spoločnosti. Vždy sme sa držali postojov antikapitalizmu  a intersekcionálneho feminizmu a naším cieľom bolo vytvoriť inú formu filmovej tvorby, založenú na spolupráci a etickom prístupe.

24. februára začalo Rusko rozsiahlu inváziu na Ukrajine. Mestá, kde sme predtým pracovali, sú dnes dennodenne bombardované a ostreľované. Mnohí z nás stratili svoje domovy a pracovné nástroje. A stále nie sme v kontakte s mnohými členmi/kami umeleckých komunít na východnej Ukrajine, pretože v oblastiach zničených ruskou armádou neexistuje sieť buniek. Takže momentálne najdôležitejšia sekvencia na našej časovej osi nie je o filmoch, ale o budovaní siete solidarity a podpory pre Ukrajincov/ky, ktorí/é trpia ruskou imperialistickou agresiou a bojujú proti nej.
 

Blok krátkych filmov, réžia rôzni členovia a členky kolektívu, 70 min.,  ua + eng titulky

Vstupné dobrovoľné - výťažok bude venovaný v plnej výške Freefilmers

 

Odporúčame

koncert

Slobodná Európa + Catastrofy

Po úspešnom minuloročnom letnom turné, venovanom pamiatke zosnulého člena kapely Braňa Alexa, sa Slobodná Európa vrátila...Viac
So 27.8.2022 / Pláž pod Ufom
odporúčame!
trh / gastro

Africké trhy v Bratislave

So 3.9.2022 / Nám. SNP 25 (Stará tržnica)
odporúčame!
koncert

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľna 2022

BJD - Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa budú aj tento rok na novom mieste - v A4 Studio na Trnavskej ceste, ktoré je...Viac
21.10.2022 - 23.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
divadlo

Nebojsa

Rozprávka o tom, ako Maruška a Nebojsa stretli nielen dvanásť mesiačikov.Viac
25.9.2022 - 11.10.2022 / Slovenské národné divadlo - Činohra
KIDSTOWN odporúčame!