koncert
film

Extase + živá hudba: Stroon

Extase Gustava Machatého z roku 1932 patrí medzi najvýznamnejšie české filmové diela 30. rokov. V roku 2019 bola uvedená v Benátkach jej zdigitalizovaná verzia, ktorá získala cenu za nejlepší reštaurovaný film v sekci Venice Classics. Febiofest prináša divákom v Bratislave túto verziu s ďalšou pridanou hodnotou a to hudobným doprovodom Stroona.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Stroon je pulzujúcim elementom na slovenskej hudobnej scéne. Nielen vďaka vibrafónu, ktorý je jeho hlavným nástrojom, ale aj vďaka škále projektov a spoluprác, v ktorých necháva svoj rukopis. Zasnenosť, kontemplácia, snaha o beztiažovosť, konceptualita, to všetko vo vnútri. V kombinácii s filmom Extase pôjde jednoznačne o unikátny zážitok.

Extase, réžia: Gustav Machatý, 1932, CS, 90 min, 15+, jazyk: čeština (bez slov), titulky: angličtina

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Royal Burlesque

26.2.2026 - 20.3.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Bugonia

St 25.2.2026 / Edison Filmhub
odporúčame!
divadlo

Threeema

Predstavte si, že si vo svojom konšpiračnom byte riešite bežné záležitosti – akým podvodom vyhrať súdny spor o milióny eur, či si...Viac
V-klub (Véčko) / Divadlo bez masky / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Pozsony Dance Club

Bratislava, Preßburg, Pozsony. Mesto, ktoré začína stále odznova, ale minulosť ho aj tak znovu dobehne. Osudy a príbehy hostí...Viac
Po 23.2.2026 / DPOH
odporúčame!