film

Ešte nie som, kým chcem byť

Libuše Jarcovjáková je legenda svetovej fotografie a nespútaná žena, ktorá sa vzoprela všetkým konvenciám.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Jej život je mozaikou fascinujúcich stretnutí a divokých príbehov - od drsného undergroundu komunistického Československa cez exkluzívne fotenie pre módne špičky v Tokiu až po dramatický útek do Západného Berlína, kde sa stala svedkom pádu železnej opony. 

Tisíce analógových fotografií a stránok osobných denníkov sa pretavili do formálne jedinečného dokumentu v réžii Kláry Tasovskej, ktorý nadchol publikum na Berlinale aj v Karlových Varoch.

Ještě nejsem, kým chci být, Česko / Slovensko / Rakúsko, 2024, 90 min, 15+
Réžia:
Klára Tasovská
Hrajú: Libuše Jarcovjáková

Film na ČSFD

Premietanie je súčasťou sprievodného programu festivalu Mesiac fotografie 2025. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Pohreb alebo svadba - čo skôr?

Poetická groteska ikonického izraelského spisovateľ Chanocha Levina má veľmi vďačnú východiskovú situáciu. V jednej rodine sa...Viac
Ne 8.3.2026 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Pán Guláš. Zákony gravitácie

Št 26.2.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

Bolero+

Dynamika, muzikalita, živelnosť. Tri ikonické choreografie, v ktorých sa telesná forma súčasnej pohybovej reči stáva obsahom.Viac
9.5.2026 - 25.6.2026 / Slovenské národné divadlo - Balet
odporúčame!
výstava

dizajn.sk

17.9.2025 - 31.12.2026 / Slovenské múzeum dizajnu
odporúčame!