film

Dvojitý milenec

Po márnych pokusoch odhaliť vlastné dôvody lability vyhľadá Chloé psychoterapeuta a čoskoro sa do ňho zamiluje. Keďže aj muža krásna pacientka priťahuje, začnú spolu žiť.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
11.01.2018, Št

Psychoerotický thriller o mladej žene, jej psychoterapeutovi a jeho jednovaječnom dvojčati.

Chloé, mladá krehká žena so sklonmi k depresiám, začne dochádzať napsychoterapiu a bezhlavo sa zamiluje do svojho psychológa Paula. Po tom, čo sa milenci nasťahujú do spoločnej domácnosti, začne Chloé prichádzať na to, že v Paulovej minulosti niečo nesedí, až zhodou okolností odhalí existenciu jeho jednovaječného dvojčaťa.

Prečo Paul pred svetom skrýva, že má brata? Aké dávne tajomstvo ich spája a zároveň rozdeľuje? a skutočne spoznáva jeho dvojča alebo ide len o premyslenú lož, ktorou sa Paul snaží ukryť svoje temnejšie alter ego? Erotikou presýtený triler z dielne hviezdneho francúzskeho režiséra Françoisa Ozona je sofistikovanou filmárskou poctou legendárnym snímkam ako Rosemary má dieťatko, Príliš dokonalá podoba alebo Základný inštinkt.

Dvojitý milenec (L´amant double), Francúzsko / Belgicko, 2017, 107min.
Réžia: 
François Ozon
Obsadenie: Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset, Myriam Boyer

18+

Film na csfd.cz

 

-------------------

François Ozon

(1967, Paríž, Francúzsko) vyštudoval filmovú vedu na Université de Paris 1 a réžiu na La Fémis. Ako autor kontinuálne rozvíja svoj rukopis, poučený znalosťou dejín filmu a inšpirovaný tvorbou obľúbencov ako Douglas Sirk alebo Reiner Werner Fassbinder. Podobne ako oni, aj Ozon svoju fascináciu vnútorným svetom žien pretavil do množstva komplexných ženských postáv s tajomstvom. Slovenskému publiku sú dôverne známe jeho filmy 8 žien (2002), Bazén (2003), 5x2(2004), Čas, ktorý zostáva (2005), Angel (2007), Profesionálna manželka (2010), či Len 17 (2013).

Odporúčame

divadlo

Threeema

Predstavte si, že si vo svojom konšpiračnom byte riešite bežné záležitosti – akým podvodom vyhrať súdny spor o milióny eur, či si...Viac
V-klub (Véčko) / Divadlo bez masky / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
St 18.2.2026 / Štúdio L+S
odporúčame!
prednáška / diskusia

Komentovaný sprievod výstavou Grey Gold: Dotyk s Annou Varteckou

Jediný komentovaný sprievod v slovenčine medzinárodnou výstavou Grey Gold: Dotyk podnecujúcou otázky o pozícii ženy-umelkyne,...Viac
St 4.3.2026 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!
koncert

Milan W.

Št 19.2.2026 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!