film

Dobrý šéf

Oscarový Javier Bardem exceluje v čiernej komédii ocenenej ako „najlepší španielsky film roka 2021“ ako dobrý šéf, ktorého by si v práci nad sebou želal mať každý. Jeho postava tvrdí, že zamestnanci továrne sú preňho ako vlastná rodina.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
06.10.2022, Št

Pre ich dobro by urobil takmer čokoľvek. Otázkou však je, či o to jeho zamestnanci naozaj stoja. Julio Blanco (Javier Bardem) nie je žiadny neosobný korporátny manažér, jeho továreň na priemyselné váhy Básculas Blanco je rodinná firma, ktorú viedol už jeho otec.

Všetkých tu pozná, všetci poznajú jeho a on berie rodinné podnikanie naozaj vážne.

„Viete, že sme so ženou nemali deti. Mojimi deťmi ste vy všetci,“ pripomína svojim zamestnancom. Na stenách jeho kancelárie už visí poriadna zbierka diplomov za vzornú firmu a teraz si predsavzal získať ďalšie uznanie – regionálnu cenu za najlepší podnik. O niekoľko dní príde do továrne komisia na udeľovanie cien a všetko musí byť tip-top. Lenže práve v tom okamihu sa všetko začne rúcať.

Vedúci výroby Miralles, inak spoľahlivý profesionál, je teraz úplne mimo, pretože doma rieši manželské problémy. Vedľa továrne demonštruje nedávno prepustený José a máva transparentmi, na ktorých nestojí nič, čo by mala komisia vidieť. A aby toho nebolo málo, je tu Liliana, nová stážistka na marketingu. A Julio Blanco má skrátka na stážistky slabosť. Obzvlášť na tie, ktoré si rady nechajú zaviazať oči… Juliova otcovská starostlivosť o zamestnancov presahuje všetky medze.

„Ak vaše problémy ovplyvňujú chod firmy, sú to aj moje problémy,“ vyhlasuje a snaží sa ťahať za nitky ich osobných životov viac, než je zdravé. Podľa neho totiž váhy niekedy potrebujú trochu pomôcť na to, aby vážili správne. Kam až zájde jeho snaha získať ocenenie za vynikajúci podnik?

El buen patrón, Špan., 2021, 119 min.

Réžia: Fernando León de Aranoa

Hrajú: Javier Bardem, Manolo Solo, Óscar de la Fuente, Almudena Amor

 

Film sa premieta v rámci festivalu Minifestival európskeho filmu 5x5. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

koncert

NuJazzDayz: Hidden Orchestra (UK)

Št 30.11.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

Vermeer - najväčšia výstava

Séria Exhibition on Screen prináša v tomto unikátnom filme súkromnú prehliadku výstavy v sprievode riaditeľa Rijksmusea a...Viac
So 9.12.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
film

Sedliaci

Po celosvetovom úspechu filmu „S láskou Vincent“ sa režisérska dvojica DK a Hugh Welchman zamerala na jedno z najvýznamnejších...Viac
Kino Nostalgia / Kino Lumière / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
výstava

Bratislavský disent - V sieti Štátnej bezpečnosti

Výstava sa koná v rámci festivalu Mesiac fotografie 2023. Kurátorka: Ľudmila PastierováViac
1.11.2023 - 30.12.2023 / Galéria Slovenskej výtvarnej únie / Umelka
odporúčame!