film

Čiary

Čiary sú filmová esej v štýle urbánnych symfónií, situovaná do prostredia ukážkového postsocialistického mesta – súčasnej Bratislavy. Prostredníctvom mikropríbehov a pozorovaní zaznamenáva jej atmosféru v procese transformácie na európsku metropolu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
11.11.2021, Št

"Film čiary je o živote v meste, v špecifickom spoločenstve, zdieľajúcom priestor. Okrem všeobecne platných pravidiel pohybu si vytvárame vlastne cesty, príbehy, staviame osobné hranice. Dielo Čiary je akoby miniatúrou takéhoto organizmu.

Zvuky, tiene, rôzne materiály, úryvky rozhovorov. Páči sa mi tvorivá komunikácia s autormi a autorkami inštalácie, ja pracujem s médiom filmu a vnímam, ako sa téma preklápa do iného média. Odrazu sa zhmotňuje v inom jazyku, je to veľmi pekná skúsenosť.

Kreatívna distribúcia pod palcom Film Expanded a producentky Barbary Janišovej Feglovej má zmysel, pozýva do dialógu ľudí mimo filmového prostredia." (Barbora Sliepková)

Čiary, Slovensko, 2021, 80 min., 12+, jazyk: slovensky, titulky: anglické, slovenské
Réžia: Barbora Sliepková
Obsadenie: Maroš Bango, Matúš Čupka, Zuzana Čupková a ďalší

Film Čiary premietame inkluzívne ako pre širokú verejnosť, tak aj pre klientov a klientky neziskovej organizácie Depaul Slovensko. Premietania sa zúčastní osobne režisérka Barbora Sliepková, ktorá film uvedie a po filme s ňou môžete diskutovať.

Premietanie tohto filmu sa uskutoční v Nocľaháreni sv. Vincenta de Paul na adrese: Ivanská cesta 32, Bratislava. Kto pred vlastnou dopravou na premietanie uprednostní skupinovú cestu MHD, môže sa prihlásiť cez tento formulár.

Vstup voľný

Film na ČSFD

Film je súčasťou festivalu Jeden svet 2023. Pozrite si kompletný program.

Odporúčame

divadlo

Horror Show

Výpravná hororová comedy show, ktorá vás zavedie do podzemného sveta Bratislavy. Tam, kde plesajú upíri. Nebojte sa prísť...Viac
So 13.4.2024 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Ventolin (CZ) + MonoPlastic + Italo Mario Italo

Ventolin a jeho live show opäť v Bratislave. Supportovať mu budú elektro-rockové duo MonoPlastic a Dj Italo Mario Italo.Viac
So 25.5.2024 / Subdeck
odporúčame!
výstava

Miloš Alexander Bazovský - Slovenská vizuálna balada

Galéria Nedbalka ako galéria moderného umenia každoročne organizuje niekoľko výstav, prostredníctvom ktorých návštevníkom a...Viac
24.1.2024 - 26.5.2024 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
standup / talkshow

Silné cépečkárske reči

Tematické Silné Reči patria medzi vaše najobľúbenejšie formáty a môžete sa na ne tešiť aj v novom roku.Viac
St 24.4.2024 / Luna Bar
odporúčame!