film

#annaismissing

Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine.
Táto akcia sa konala v minulosti

Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead oceneného International Emmy Award 2020.

Podobne ako u #martyisdead chcú tvorcovia divákov zaujať  napínavým príbehom s prekvapivým odhalením, ale súčasne otvárajú dôležité témy ako je bezpečnosť na internete, digitálna stopa či tzv. „cancel culture“. Pri tej dochádza k vylúčeniu jedinca zo sociálnych kruhov - na sociálnych sieťach, v reálnom prostredí či oboch.

„Ústredným motívom seriálu #martyisdead bol rozklad rodiny vplyvom sociálnych sietí. Otec sa snažil očistiť meno svojho syna a zároveň zistiť, kto stál za jeho vydieraním a následnou smrťou. V #annaismissing postupuje dej naopak, z rodinnej idylky sa stáva emocionálny horor. Hlavnou ideou spletitého príbehu nie je ani tak nájdenie Anny a odhalenie príčiny jej zmiznutia, ale snaha komunikovať a počúvať, a to predovšetkým tých, ktorých milujete,“ hovorí režisér #annaismissing a #martyisdead Pavel Soukup. Námet čerpal ako z vlastných skúseností, tak aj rozprávania svojich priateľov i študentov, keďže sám pôsobí ako učiteľ na strednej škole. 

„Pre mňa osobne je v tomto filme množstvo výrazných tém, ktoré ma desia, či už sú to toxické sexuálne vzťahy alebo pasáže, kde sa vykresľuje, aké jednoduché je na internete spustiť lavínu nenávistných komentárov. Je zaujímavé, aké emócie dokáže na internete v diskusii vzbudiť v ľuďoch aj naša influencerka Anna, ktorá ani neexistuje,“ hovorí Alexandra Vostrejžová, predstaviteľka jednej z hlavných hrdiniek..

„Film #annaismissing otvára témy, ako je tzv. sharenting, teda nadužívanie sociálnych médií rodičmi a zdieľanie obsahu týkajúceho sa ich detí, sila influencerov aj jej negatívne následky, ale zároveň má presahy aj do súčasných problémov mimo internetu, ktoré ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuálne odchýlky, konsenzuálny sex. To všetko sú témy, ktoré sú aktuálne pre teenagerov aj ich rodičov. Pre thriller je zoznamovanie na internete, zdieľanie súkromia alebo konsent príťažlivé aj desivé zároveň, pretože sú ľahko zneužiteľné. Neviem si predstaviť viac skľučujúci pocit, než podozrenie, že niekto z vašich milovaných urobil niečo ohavné,“ dodáva režisér Pavel Soukup.

#annaismissing, Česko, 2023, 108 min, 15+
Réžia:
Pavel Soukup
Hrajú: Alexandra Vostrejžová, Viktorie Vítová, Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková

Film na ČSFD

Odporúčame

divadlo

Jekyll & Hyde

Dospelosť so sebou prináša veľkú výhodu – slobodu. Sloboda dokáže byť riadna schíza.Viac
28.9.2023 - 24.10.2023 / DPOH
odporúčame!
koncert

A.M.O. 20 rokov koncert + hostia

Koncert pri príležitosti 20 rokov od vzniku kapely A.M.O., na ktorom odoznejú všetky najznámejšie skladby, a ktorý podporia...Viac
Pi 24.11.2023 / Majestic music club
odporúčame!
film

Why we fight

Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením...Viac
Št 5.10.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Stick Men - Tony Levin, Pat Mastelotto, Markus Reuter

Trio jedného z najzásadnejších basgitaristov súčasnosti Tonyho Levina sa vracia do Bratislavy. Sprevádzať ho bude pán bubeník Pat...Viac
Po 27.11.2023 / Majestic music club
odporúčame!