film

Amerika v troskách

V auguste 2005 zrovnal hurikán Katrina mesto New Orleans so zemou. Na katastrofu zareagovali americké úrady masívnymi ponukami pre podnikateľov, ktorí mali pomôcť mestu znovu ožiť.

Táto akcia sa konala v minulosti


Dokument rekapituluje výsledky tejto snahy, ktorá sa z veľkej časti minula účinkom. Niekdajšie hlavné mesto jazzu s nezameniteľným charakterom stráca svojho ducha a vyháňa svojich pôvodných obyvateľov. Nájomné bývanie pre sociálne slabšie vrstvy je nahradené domami pre strednú triedu, školy sa viac zameriavajú na privilegovaných žiakov a stred mesta osídľujú ambiciózne firmy. To, čo na prvý pohľad môže vyzerať ako úspešný nový začiatok, je v skutočnosti prehĺbením sociálnych, ekonomických aj rasových priepastí medzi obyvateľmi.

Amerika v troskách (Shipwrecked America), Belgicko / Francúzsko, 2017, 52 min.
Réžia:
Alexandra kandy Longuet

12+

Film na Imdb.com

 

Odporúčame

divadlo

Priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku

13.12.2025 - 30.5.2026 / Divadlo Aréna
odporúčame!
film

Očný zub

V odľahlom dome žije rodina úplne izolovaná od vonkajšieho sveta. Otec a matka držia svoje tri dospelé deti v zajatí vlastnej...Viac
Po 8.12.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
divadlo

Royal Burlesque

20.12.2025 - 21.1.2026 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
iná akcia

Staromestské vianočné trhy

Aj tento rok sa v srdci Bratislavy opäť rozžiari atmosféra Staromestských vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí. Od 27...Viac
28.11.2025 - 6.1.2026 / Hviezdoslavovo námestie
odporúčame!