festival

Temporary Night

Prvý ročník multižánrového mestského festivalu vypukne posledný aprílový víkend. Tešiť sa môžete na 3 dni a noci nabité tým najlepším z alternatívnej scény zo Slovenska a okolia vo viacerých kluboch zároveň. O sprievodný program sa okrem hudby postarajú prednášky, diskusie, literatúra či divadlo.

25.04.2019, Št - 28.04.2019, Ne


Potvrdení interpreti: 
Abyss Above /SK
Act on Disputes /SK
Acute Dose /CZ
Arim /SK
Blanch /SK
Blind Rattvisa /SK
Breaking the Cycle /CZ
Brizolit /SK
ČAD /SK
Cacib Dortmund /SK
Čau Česko /CZ
Damato /SK
Empty Hall of Fame /CZ
F V T V R E /CZ
Harmed /HU
Hrobar /SK
I am Pentagon /CZ
I am the Verdict /SK
Incriminate /SK
Kabal
Karak /HU
Killed by Life /SK
Kruhy /CZ
Lambda /CZ
Leminane /SK
Lutra /SK
Marina /CZ
Mental Tension /SK
Nadja /DE/CA
Nocz /NO /CZ
Odpal /SK
Osem
Pokora /SK
Prezident Lourajder /SK
Rana /SK
Riava /SK
Raptor Koch /SK
SxOxTxEx (HU)
Says /SK
Sekvoye /CZ
Silent Generation /CZ
Stercore /SK
Stormo /IT
The Wilderness /SK
The Anyone /SK
Torn from Earth /HU
Tripsitter /A
Untitled Sea /SK
Vojdi /SK
Vrakuňa /SK

------

Vstup: 15€ na 3 dni

 Viac info o programe a predpredaji budeme postupne pridávať.


------
 

Abyss Above je prešovské deathcore komando, hrajúce od roku 2016. Nekompromisné ťažké pasáže pretkané prvkami black metalu, energická show a všetko ostatné čo od poctivého deathcoru očakávate. 

Blind Rattvisa je kapela z Malaciek, hrajúca zmes crossover thrashu a crust n rollu. Za sebou majú už takmer 10 ročnú históriu, niekoľko EPčiek a množstvo odohratých koncertov. Pripravte sa na rýchlu a energickú show, ktorá vám nedá vydýchnuť. Ich posledný album Bury Your Stupid Days vyšiel pred 4 rokmi, a my môžeme len dúfať, že sa novej nahrávky dočkáme ešte tento rok.

Breaking The Cycle je štvorica z českého Přerova, a jedna z najkvalitnejších metalcorových kapiel na území Čiech a Slovenska. Ich posledný album "As Above So Below" môžeme len odporúčiť. 

Brizolit je kapela z Bratislavy, ktorá vznikla iba minulý rok a v októbri odohrali svoj prvý koncert. Žánrovo sa pohybujú medzi tradičným hardcorom s prímesou moderného beatdownu a punku. Na konte zatiaľ nemajú žiadnu nahrávku, no podľa slov členov kapely sami seba neberú vôbec vážne a nikdy nebudú. „Máme skladby, ktoré sa venujú tradičným hardcorovým hodnotám, no máme aj skladby, ktoré nemajú ani hlavu ani pätu. Čím je to primitívnejšie, tým nás to viac baví veď každý potrebuje občas hodiť mozog do šuflíka“.

F V T V R E je pražské zoskupenie okolo frontmana Karla Buriánka. Kvarteto zložené z členov kapiel ako Sunshine či The Prostitutes určite predstavovať netreba. Dokonalo vyvážené spojenie noisu, post-punku a hardcoru, ktorý môžeme len odporúčiť. Koniec koncov, presvedčte sa na vlastné uši. 

Harmed je kapela z Budapešti hrajúca moderný metal. Od svojho vzniku v roku 2017 zaznamenali raketový štart a so svojím debutom From Day One prešli celú Európu. O kapele Harmed toho bude ešte veľa počuť o čom svedčí aj ich nedávny koncert pre takmer tisíc ľudí v domácej Budapešti. 

Hrobár je crossover thrash trio z Banskej Štiavnice. Poctivý thrash metalový zvuk a texty okorenené zdravou dávkou čierneho humoru. Minuloročný album Rýchla Smrť fanúšika žánru ani chvíľu nenudí a niečo nám našepkáva, že kapela sa čoskoro zaradí medzi elitu žánru na našom území. 

Incriminate je old school hardcore z Lučenca. Relatívne mladá kapela, ktorá iba koncom minulého roka vydala svoje prvé demo. Veľa toho o nich zatiaľ nevieme, no ich prvé demo znie veľmi sľubne a sme radi, že ho odprezentujú aj na festivale Temporary Night. Odporúčame fanúšikom kapiel ako je napríklad Floorpunch. 

Marina je pražská kapela na čele so spevákom Egorom Erushinom. Na scéne sú úž 10 rokov a ich najnovšiu tvorbu možno označiť ako melodický deathcore. Na konte majú desiatky odohraných koncertov, dve EPčka a album The Downpour. Iba minulý rok sa po dlhých 4 rokoch kapela vrátila opäť na pódiá s novou tvorbou a my ich privítame aj na Temporary Night. 

Mental tension je trenčianske hardcore-punkové kvarteto s členmi kapiel ako Fyasco či Boiling Point. Na konte majú jeden demáč a splitko s kapelou Medication Time, ale aj exkluzívny singel Pozor Ide Slon s ešte exkluzívnejším videoklipom. Mental Tension si už stihli zahrať aj na najväčšom slovenskom festivale Pohoda a my nemôžeme inak, ako ich 10 minútový set odporúčiť každému fanúšikovi hardcoru. Zážitok je to zaručený!

Odpal je jednočlenný elektronický ambient projekt z Bratislavy. Na internete tvorbu tohto interpreta nenájdete. Dôvodom je, že Odpał hráva svoje sety iba naživo a zámerom je nikdy nehrať 2x ten istý set. Každý koncert je pripravovaný s istým zámerom v kontexte danej akcie a priestoru. Na Temporary Night sa môžeme tešiť na temné ambientné tóny.

Pokora je košické trio, ktoré by sa hudobne dalo najbližšie prirovnať k post-punku. Chytľavé kompozície, vtipné texty. "#pokora - supergroup z košickej prérie nudy, neni sú peňáze, ale zato emócie." Taktiež na Temporary Night. 

Prezident Lourajder je talentovaný raper z Bratislavy, ktorého pravdepodobne publiku netreba predstavovať. Najnovší album Nonstop odporúčame všetkými desiatimi. 

Rana je mladá bratislavská kapela hrajúca emopunk/post-metal. Minulý rok vydali svoj debut Nesprávne Otázky, ktorým potvrdili, že sa môžu radiť k špičke žánru na našom území. Nadja je berlínske duo Leah Buckareff a Aidan Baker. Experimentálny projekt pohybujúci sa na hrane drone a doom metalu s prímesou shoegaze-u. 

Sekvoye je experimentálne hip-hopové zoskupenie z Brna. Mix ambientnej elektroniky, ostrých beatov a špecifický rapový prejav. Slovami samotných interpretov "Igelitové sáčky tančí ve větru. Jsme tu sami. Máme pro sebe celou plochu a v rukách hroudu surové hmoty. Zasadíme jiskru hluboko do hlíny, zavlažíme jí tekutým zvukem a proženeme skrze ní elektřinu. Vyrostou Sekvoye. S každým textem se přidá větev a s každým podkladem vlnícího se vzduchu, který proudí ze syntezátorů, se zpevní kůra." 

Stercore je dokonalým príkladom toho, že aj na Slovensku môže vzniknúť naozaj kvalitná deathcorová hudba. Ich posledný album Eternal Sunlight zožal úspech ako u fanúšikov tak aj u kritikov a nemal by ujsť žiadnemu fanúšikovi metalovej hudby. 

Vojdi je kapela z Prešova pohybujúca sa vo vodách žánrov ako je math-rock, nu-jazz, progressive a indie. Skrátka, vidieť Vojdi je magický a ťažko popísateľný zážitok. Ich nekonvenčné kompozície a rytmika vo vás vyvolajú milión emócií súčasne, ich set vás nepustí až kým nezaznie posledný tón. Momentálne jedna z najtalentovanejších slovenských kapiel taktiež na Tempory Night. 


Odporúčame

literárna akcia

LQ Literárny kvocient #24 Milo nemilo/Zlá štvrť

Po 25.3.2019 / .klub pod lampou
odporúčame!
divadlo

Farebný svet: Multicolor Show

Show o tom, že tento svet nie je ani čierny, ani biely, ale plnokrvný a plnofarebný.Viac
Št 28.3.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
party

Booyaka vol. 31

Fanúšikovia temnej basy, lámaných beatov a hučiacich jamajčanov si tento večer prídu na svoje. Obľúbený raggajunglový večierok...Viac
So 23.3.2019 / Re:fresh Club
odporúčame!
letný festival

Uprising festival 2019

Poznáme prvých 12 mien 12. ročníka Uprisingu! Do Bratislavy príde Jo Mersa Marley, jamajský Elephant Man či francúzsky Dub Inc...Viac
23.8.2019 - 24.8.2019 / Zlaté piesky
odporúčame!