koncert

BJD 2022: Richard Bona

Basgitarista Richard Bona pochádza z Kamerunu, študoval a hral v Nemecku, Francúzsku, a New Yorku. Doprevádzal mnoho zvučných mien, ako Mike Stern, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Didier Lockwood, Joe Zawinul, Steve Gadd, Larry Coryell, Manu Dibango, Salif Keita, Mino Cinelu, Michael Brecker.
odporúčame!
21.10.2022, Pi
A4 Studio, Trnavská cesta 39
19:00

Dva roky bol hudobným riaditeľom projektov Harryho Belafonte. Richard bol profesorom hudby na New York University a stálym členom Pat Metheny Group. Ako sideman figuruje na vyše šesťdesiatich albumoch, nahrával s fantastickými hudobníkmi ako Mike Stern, Jaco Pastorius, a Béla Fleck, ale aj so slávnymi speváčkami ako Dianne Reeves a Anna-Maria Jopek.

Jeho vlastná produkcia je svojským prienikom jazzu a rocku, inšpirovaná hudbou rodnej Západnej Afriky.

V posledných desiatich rokoch do svojho špecifického fusion výrazne primiešal aj kubánsku hudbu. 

Pozíciu svetovej hviezdy mu priniesol jeho piaty album “Tiki” v roku 2005. Rok nato sa Richard Bona predstavil na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa, v PKO vtedy odohral legendárny koncert.

Jeho posledný bratislavský koncert bol pred siedmymi rokmi, s projektom Mandekan Cubano zahral na Jarných Jazzákoch v Starej tržnici.

Ako je u Richarda Bonu dobrým zvykom, do nášho mesta opäť prichádza s novou kapelou. 

Francúzsky bubeník Nicolas Viccaro sa po roku vracia na náš festival - pred rokom hral na jazzákoch spolu s Mikeom Sternom a Billom Evansom. Nicolas bol už na kapelovej súpiske hviezd ako John McLaughlin, Mike Manieri, či Biréli Lagréne. Drummerworld ho zaradil do zoznamu najlepších bubeníkov. 

Ciro Manna je taliansky progresívny gitarista, ktorý hrával a nahrával s členmi skupín ako Toto, Asia, Supertramp, či Mr. Big, no jemu vlastným smerom je fusion a jazzrock.

Klávesák Michaël Lecoq bol žiakom Billa Evansa, je oficiálnym hráčom značky Yamaha. V minulosti sme ho mohli vidieť po boku slávnych hudobníkov ako Jean-Luc Ponty a Biréli Lagréne.

Trúbkár Alexandre Herichon je tretím francúzom v aktuálnej kapele Richarda Bonu - vo svojej domovine je známy hlavne vďaka svojim kapelám Big Funk Brass a Panam Panic.

 

Denné vstupné od 23€, permanentka na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa od 79€

Koncert Richarda Bonu bude v rámci Bratislavských Jazzových Dní Slovenská sporiteľňa, pozrite si celý program festivalu.
Odporúčame

film

Bienále Animácie Bratislava 2022

3.10.2022 - 9.10.2022 / Bibiana dom umenia pre deti
odporúčame!
vážna hudba

Zeljenka / Šimai / Britten / Respighi

Ne 23.10.2022 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
koncert

Huun Huur Tu

Št 6.10.2022 / Veľký evanjelický kostol
odporúčame!
koncert

SUM 41 + Simple Plan (USA)

Skupina nominovaná na Grammy vyráža na Does This Look All Killer No Filler Tour, európske turné so špeciálnymi hosťami Simple...Viac
Št 6.10.2022 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!