festival
vážna hudba

Modrokamenská hudobná slávnosť

3. ročník festivalu komornej hudby na Hrade Modrý Kameň pre Vás pripravil v akustike Kaplnky sv. Anny v piatok 29. septembra dva komorné koncerty. Predstaví sa huslista Milan Paľa a maďarský súbor starej hudby Sonatores Pannoniae.

Táto akcia sa konala v minulosti

Milan Paľa je pozoruhodným interpretom s vyhraneným názorom, pôsobiacim na Slovensku i v Čechách. Kritika oceňuje jeho intelektuálny vhľad do diela, expresívnosť výrazu a samozrejmú technickú brilanciu. Napriek mladému veku ohuruje mimoriadnou nahrávacou aktivitou s takmer 30 CD na konte. Jeho nahrávka husľových koncertov Albana Berga a Karola Szymanowského získala tohto roku cenu Radio Head Awards. Huslista, ktorý sa preslávil veľkými projektmi venovanými najmä súčasnej hudbe a slovenským autorom, sa posledné roky stále viac obracia aj ku klasickému husľovému repertoáru. Patria sem aj Bachove sólové sonáty pre husle, z ktorých výber zaznie na Modrokamenskej hudobnej slávnosti v kombinácii s hudbou slovenských autorov.

Maďarský súbor Sonatores Pannoniae sa venuje interpretácii neskororenesančnej a ranobarokovej hudby na dobových dychových nástrojoch. V Kaplnke sv. Anny uvedú diela tzv. dvojzborovej polyfónie, ktorá využívala priestorový efekt navzájom si odpovedajúcich súborov, v atraktívnej transkripcii pre 5 dychových nástrojov a organ. Spoluúčinkuje organista Soma Dinyés.

Program:
Piatok 29. septembra, Hrad Modrý Kameň, Kaplnka sv. Anny

17.00
Milan Paľa – husle (Slovensko)

18.00
Sonatores Pannoniae (Maďarsko)

-----------

Vstup na koncerty je voľný.

 

Odporúčame

film

Šťastný Lazzaro

Toto je príbeh o priateľstve medzi mladým a dobrosrdečným sedliakom Lazzarom, považovaným za prostáčika a mladým šľachticom...Viac
So 30.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
film

Raj na zemi

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud reportéra Andreja Bána.Viac
Pi 22.1.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Št 21.1.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!