festival
letný festival

Mareena festival 2023

Viete aká rozmanitá je Bratislava? Príďte to zistiť a zažiť, aké to je, keď Ukrajina, India, Afganistan, Brazília, ale aj Slovensko a mnoho ďalších spoločne vytvoria svet na jednom mieste – v letnej oáze, v Mareene na Jakubáku.

Táto akcia sa konala v minulosti

Multižánrový festival plný chutí, kultúr, hudby, tanca a rozmanitých zážitkov organizovaný spoločne s cudzincami žijúcimi na Slovensku. Mareena festival premieša vaše chute, tradície, lokálne a zahraničné prvky aj pocity do neskorého letného dňa plného novo-objavených zmyslov a zaujímavých stretnutí.

Pri popíjaní letných drinkov z rôznych krajín sveta či s tanierom skvelého boršču, afganského alebo iránskeho jedla v ruke si budete môcť vypočuť koncerty hudobníkov pôvodom zo zahraničia, zavlniť sa do rytmov Afrobeat-u či, vypočuť si diskusiu, počas ktorej vám predstavíme príbehy ľudí, ktorí na Slovensku našli bezpečné útočisko. Príbehy, ktoré sú oslavou ich nezlomnosti, odhodlania a snov. Počas Mareena festivalu spoznáte prvých protagonistov našej kampane, ktorí budú diskutovať (nielen) o tom, prečo majú každý deň dôvod na radosť.

Príďte si zahaliť telo do krásnych umení z blízkeho východu alebo Afriky, vyskúčať si tvorivé workshopy či dočasné tetovanie, odpočinúť si pri čiernom čaji a objaviť čaro ebru v tureckej čajovni alebo sa jednoducho nechať previesť rôznymi kútami sveta na jednom mieste.

Celý program už čoskoro.

Vstup voľný. Ak sa vám naše podujatia páčia, môžete nás podporiť dobrovoľným príspevkom (Vyzbierané prostriedky budú použité realizáciu podujatí tohto typu v budúcnosti.)

Oficiálna stránka Mareena

Odporúčame

divadlo

Vojna a mier

Ut 25.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
iná akcia

Prehliadka historickej budovy SND

22.6.2024 - 22.6.2024 / Slovenské národné divadlo - Historická budova
odporúčame!
koncert

Znouzectnost (CZ) + Les Myzérables

Legendárna česká kapela Znouzectnost už 4. júla na palube Pink Whale, dokonca s novým albumom. Spolu s nimi si zahrajú aj Les...Viac
Št 4.7.2024 / Pink Whale
odporúčame!
film

Kolaps

Príbeh dystopického filmu sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorú si väčšina z nás nechce a nevie ani predstaviť. Renomovaná...Viac
18.6.2024 - 19.6.2024 / Cinema City Eurovea
odporúčame!