festival
iná akcia

Knižné hody

VII ročník open air festivalu čítania pre všetky deti, rodičov, starých rodičov a milovníkov detskej knihy. Bratislava sa opäť prenesie do rozprávky. Festival Knižné hody je určený pre malých i veľkých čitateľov, pre deti aj dospelých.
Táto akcia sa konala v minulosti

Bezplatná ročná čitateľská registrácia, tvorivé dielne pre deti.
Kedy: od 15.00 do 19.00 h, Hviezdoslavovo námestie.

Festival je zameraný na budovanie kultúry čítania, najmä na podporu kultivovaného čítania v rodinách. Tohtoročný festival bude zameraný na tému Hľadanie strateného času. Táto téma sa bude premietať do jeho programu na pódiu, ale i jednotlivých aktivít pod pódiom.

Program festivalu je koncipovaný v dvoch plánoch. Na pódiu predstavujeme osobnosti (autorov, ilustrátorov, hercov, recitátorov, hudobníkov, tanečníkov a rôznych umelcov, ale aj odborníkov, ktorých osobný a profesionálny život je spojený s čítaním kníh).

V areáli námestia od altánku smerom k Mostu SNP sú vytvorené plochy, na ktorých sa návštevníci môžu zapojiť do umeleckých a tvorivých aktivít a dielní zameraných na čítanie, rozvíjanie porozumenia a na predstavenie rozmanitej podoby aktívnej práce s knihou.

Súčasťou tohto programu sú aj poradne (recitátorská, poradňa Osmijanka, Slniečka), bábkohry s bábkohercami. Súťaže v čítaní na rozmanité spôsoby budú ilustrovať motto festivalu. Dielne čítania sprostredkujú deťom prostredníctvom pohybu a hudby prepojenie čítania s každodenným životom.
 
Návštevníci sa môžu tešiť na Braňa Jobusa, Miriam Kaiser Trio, Pressburger Klezmer Band, spisovateľov, ilustrátorov a iných. Neminú ich ani rôzne súťaže, divadielka a ďalšie aktivity pre deti. Deti zažijú aj scénické čítanie s Barborkou Zamiškovou ku knižke Rok Sivka Ohniváka, ako aj pani spisovateľku Toňu Revajovú a iných.

Motto festivalu: Lebo čas je život. A život býva v srdci. (Michael Ende: Dievčatko Momo a stratený čas)

Odporúčame

film

Týždeň slovenského filmu - online

Milan Ondrík, Zuzana Konečná, Anna Geislerová, Gregor Hološka... Prehliadku snímok ocenených národnou filmovou cenou Slnko v...Viac
20.10.2020 - 26.10.2020 / online
odporúčame!
koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 12.12.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!
koncert

Katarína Koščová so sláčikovým kvartetom - online

Ne 25.10.2020 / online
od vás odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát - zrušené

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Št 29.10.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!