Program festivalu
ŠTVRTOK 21. 10. 2010
19.00 OTVÁRACÍ KONCERT FESTIVALU, Jezuitský kostol Najsvätejšieho
Spasiteľa, Františkánske námestie
- Schola Gregoriana „Gloria Dei – homo vivens“,
Bratislava /SK/
- Dirigent: Gloria Braunsteiner
- Schola Gregoriana Bratislavensis, Bratislava /SK/
- Dirigent: Milan Kolena
- Schola Gregoriana Posoniensis, Bratislava /SK/
- Dirigent: Gloria Braunsteiner
- Consortium Vocale Oslo /NO/
Dirigent: Alexander M. Schweitzer
PIATOK 22. 10. 2010
18.00 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Jezuitský kostol
Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Schola Cantorum Posoniensis, Bratislava /SK/
- Dirigent: Gloria Braunsteiner
19.00 KONCERT GREGORIÁNSKEHO CHORÁLU, Jezuitský kostol Najsvätejšieho
Spasiteľa, Františkánske námestie
- Schola Cantorum Katolíckej univerzity
v Ružomberku /SK/
- Dirigent: Janka Bednáriková
- Schola Cantorum Cassoviensis, Košice /SK/
- Dirigent: Ján Velbacký
- Svatomichalská gregoriánská schola, Brno /CZ/
- Dirigent: Josef Gerbrich
- Choralschola des Instituts für Kirchenmusik und Orgel der
Kunstuniversität Graz /A/
- Dirigent: Franz Karl Prassl
SOBOTA 23. 10. 2010
10.00–12.00, 14.00–16.00 WORKSHOP, prof. Prassl /A/
NÁCVIK SPEVOV NA LATINSKÚ LITURGIU, Jezuitský kostol,
Františkánske nám.
16.30 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Jezuitský kostol
Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Svatomichalská gregoriánská schola, Brno /CZ/
- Dirigent: Josef Gerbrich
18.00 SLÁVNOSTNÁ LATINSKÁ SV. OMŠA S GREG. CHORÁLOM, Jezuitský
kostol Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Dirigent: Prof. Franz Karl Prassl, Rakúsko
- Hlavný celebrant: otec biskup František Rábek
19.15 KONCERT GREGORIÁNSKEHO CHORÁLU, Jezuitský kostol Najsvätejšieho
Spasiteľa, Františkánske námestie
- Consortium Vocale Oslo /NO/
- Dirigent: Alexander M. Schweitzer
NEDEĽA 24. 10. 2010
08.30 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Kostol sv. Petra a Pavla,
Bratislava – Záhorská Bystrica
- Svatomichalská gregoriánská schola, Brno /CZ/
- Dirigent: Josef Gerbrich
09.00 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Dóm sv. Martina, Rudnayovo
námestie
- Schola Cantorum Posoniensis, Bratislava /SK/
- Dirigent: Gloria Braunsteiner
- Schola Cantorum Cassoviensis, Košice /SK/
- Dirigent: Ján Velbacký
10.30 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Katedrála sv. Šebastiána,
Bratislava – Krasňany
- Choralschola des Instituts für Kirchenmusik und Orgel der
Kunstuniversität Graz /A/
- Dirigent: Franz Karl Prassl
11.00 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Jezuitský kostol
Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Consortium Vocale Oslo /NO/
- Dirigent: Alexander M. Schweitzer
18.00 SV. OMŠA S GREGORIÁNSKYM CHORÁLOM, Jezuitský kostol
Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Ensemble San Felice, Florencia /IT/
- Dirigent: Federico Bardazzi
19.00 SLÁVNOSTNÉ UKONČENIE FESTIVALU A KONCERT, Jezuitský kostol
Najsvätejšieho Spasiteľa, Františkánske námestie
- Ensemble San Felice, Florencia /IT/
- Dirigent: Federico Bardazzi