divadlo
festival

Eurokontext.sk

Piaty ročník Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk predstaví v júni 2018 pozoruhodné inscenácie z oblasti hudobnodramatického a tanečného divadla, čiže z opery a baletu.

Táto akcia sa konala v minulosti

Medzinárodný operno-baletný festival Eurokontext.sk predstaví v rámci svojho piateho ročníka aj 2 české operné scény: Operu Národného divadla moravskosliezskeho z Ostravy s operou Lady Macbeth Mcenského okresu Dmitrija Šostakoviča a Operu Národného divadla z Prahy s novo naštudovanou operou Richarda Wagnera Werther.

Hosťujúce súbory:
Opera Národného divadla Moravskosliezskeho, Česká republika
Opera Štátneho divadla Košice, Slovensko
Opera Krakowska, Poľsko
Opera Národného divadla Praha, Česká republika
Maďarský národný balet, Maďarsko
Balet Štátneho divadla Košice, Slovensko
Eifman Ballet, Rusko

Program

2.6.2018 - Tosca / SND
3.6.2018 - Tosca / SND
6.6.2018 - Španielska hodinka / SND
6.6.2018 - Dafnis a Chloe/ SND
7.6.2018 - Víly / opera košicek Sťátnej opery
7.6.2018 - Bartókov tanečný triptych / Maďarský národný balet
8.6.2018 - Za hranicami hriechu / SND
9.6.2018 - Lady Macbeth Mcenského okresu / Národní divadlo moravskoslezské
12.6.2018 - Denník Anny Frankovej / Balet Štátneho divadla Košice
13.6.2018 - Tosca / SND
14.6.2018 - Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi / SND
15.6.2018 - Kráľ Roger / Krakovská opera
16.6.2018 - Poľská krv / SND
17.6.2018 - Werther / Národní divadlo
23.6.2018 - Esmeralda / SND
26.6.2018 - Čajkovskij. Pro et Contra / Eifman Ballet
27.6.2018 - Čajkovskij. Pro et Contra / Eifman Ballet

--------------------
Vstupenky
V pokladniciach SND a na www.snd.sk sú už v predaji vstupenky na jednotlivé predstavenia.

Hlavná stránka

Piaty ročník Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk predstaví v júni 2018 pozoruhodné inscenácie z oblasti hudobnodramatického a tanečného divadla, čiže z opery a baletu.

V rámci opernej časti festivalu privítame Operu Štátneho divadla Košice s Wagnerovým dielom Víly, ktoré malo svoju slovenskú premiéru minulý rok. Po roku sa do Bratislavy vráti aj Národné divadlo moravsko-slizeske z Ostravy, tentoraz však s operou jedného z najvýznamnejších skladateľov 20.storočia, Dmitrija Šostakoviča - Lady Macbeth Mcenského okresu. Po prvý raz privítame na doskách SND Krakovskú operu a hneď s takým klenotom, akým je Szymanovského modernistické dielo Kráľ Roger z roku 1924. Na festivale Eurokontext.sk sa predstaví aj Opera Národného divadla Praha s inscenáciou prominentného európskeho operného režiséra Willyho Deckera - Werther. Pražský súbor uvedie toto dielo v spolupráci s Oper Frankfurt a premiéru bude mať iba pár dní pred hosťovaním v Bratislave.  Opera SND sa na festivale odprezentuje svojimi najnovšími inscenáciami - Pucciniho ikonickou Toscou v réžii Martina Bendika, rozprávkovou operou ruského romantika N. Rimského-Korsakova Sadko, trojicou Pucciniho jednoaktových opier vytvárajúcich Triptych inscenačne stvárneného vynikajúcim činoherným režisérom Romanom Polákom, najznámejším dielom skladateľa Oskara Nedbala - operetou Poľská krv a jednodejstvovou hudobnou komédiou Španielska hodinka,ktorá zaznie v rámci spoločného operno-baletného večera.

Hosťujúcimi predstaveniami tanečnej časti festivalu bude súčasný tanečný projekt Denník Anny Frankovej z dielne Baletu Štátneho divadla Košice, tri jedinečné tanečné skladby Bélu Bartóka Bartókov tanečný triptych  v podaní Maďarského národného baletu a vyvrcholením festivalu bude nepochybne vychýrený petrohradský súbor Eifman Ballet s baletným eposom Čajkovskij. PRO et CONTRA. Balet SND ponúkne divákom svoje najnovšie dielo Esmeralda, inscenáciu predstaviteľky najmladšej choreografickej generácie Dafnis a Chloe a psychologický balet Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci, ktorý je tanečným ekvivalentom k Dostojevského majstrovskému románu.

Nedajte si ujsť piaty ročník festivalu Eurokontext.sk a staňte sa aj vy súčasťou jedinečnej prehliadky európskeho divadla.

Odporúčame

koncert

Jazzanova - The Pool

Nemecký nu jazzový projekt Jazzanova je späť. 13. septembra v Majestic Music Clube.Viac
Št 13.9.2018 / Majestic music club
odporúčame!
film

Úplní cudzinci

Každý z nás má tri životy: verejný, súkromný a tajný. Voľakedy boli naše tajné životy ukryté v archívoch našej mysle, dnes v...Viac
Kino Lumière / FK Nostalgia
odporúčame!
film

Masaryk

Dramatický príbeh, venovaný osudom diplomata a neskoršieho československého ministra zahraničia, Jana Masaryka. Film získal...Viac
Št 30.8.2018 / Mestská knižnica Ruda Morica Stupava
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
So 15.9.2018 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!