divadlo
festival

Eurokontext.sk

Piaty ročník Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk predstaví v júni 2018 pozoruhodné inscenácie z oblasti hudobnodramatického a tanečného divadla, čiže z opery a baletu.

Táto akcia sa konala v minulosti

Medzinárodný operno-baletný festival Eurokontext.sk predstaví v rámci svojho piateho ročníka aj 2 české operné scény: Operu Národného divadla moravskosliezskeho z Ostravy s operou Lady Macbeth Mcenského okresu Dmitrija Šostakoviča a Operu Národného divadla z Prahy s novo naštudovanou operou Richarda Wagnera Werther.

Hosťujúce súbory:
Opera Národného divadla Moravskosliezskeho, Česká republika
Opera Štátneho divadla Košice, Slovensko
Opera Krakowska, Poľsko
Opera Národného divadla Praha, Česká republika
Maďarský národný balet, Maďarsko
Balet Štátneho divadla Košice, Slovensko
Eifman Ballet, Rusko

Program

2.6.2018 - Tosca / SND
3.6.2018 - Tosca / SND
6.6.2018 - Španielska hodinka / SND
6.6.2018 - Dafnis a Chloe/ SND
7.6.2018 - Víly / opera košicek Sťátnej opery
7.6.2018 - Bartókov tanečný triptych / Maďarský národný balet
8.6.2018 - Za hranicami hriechu / SND
9.6.2018 - Lady Macbeth Mcenského okresu / Národní divadlo moravskoslezské
12.6.2018 - Denník Anny Frankovej / Balet Štátneho divadla Košice
13.6.2018 - Tosca / SND
14.6.2018 - Triptych: Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi / SND
15.6.2018 - Kráľ Roger / Krakovská opera
16.6.2018 - Poľská krv / SND
17.6.2018 - Werther / Národní divadlo
23.6.2018 - Esmeralda / SND
26.6.2018 - Čajkovskij. Pro et Contra / Eifman Ballet
27.6.2018 - Čajkovskij. Pro et Contra / Eifman Ballet

--------------------
Vstupenky
V pokladniciach SND a na www.snd.sk sú už v predaji vstupenky na jednotlivé predstavenia.

Hlavná stránka

Piaty ročník Festivalu európskeho divadla SND Eurokontext.sk predstaví v júni 2018 pozoruhodné inscenácie z oblasti hudobnodramatického a tanečného divadla, čiže z opery a baletu.

V rámci opernej časti festivalu privítame Operu Štátneho divadla Košice s Wagnerovým dielom Víly, ktoré malo svoju slovenskú premiéru minulý rok. Po roku sa do Bratislavy vráti aj Národné divadlo moravsko-slizeske z Ostravy, tentoraz však s operou jedného z najvýznamnejších skladateľov 20.storočia, Dmitrija Šostakoviča - Lady Macbeth Mcenského okresu. Po prvý raz privítame na doskách SND Krakovskú operu a hneď s takým klenotom, akým je Szymanovského modernistické dielo Kráľ Roger z roku 1924. Na festivale Eurokontext.sk sa predstaví aj Opera Národného divadla Praha s inscenáciou prominentného európskeho operného režiséra Willyho Deckera - Werther. Pražský súbor uvedie toto dielo v spolupráci s Oper Frankfurt a premiéru bude mať iba pár dní pred hosťovaním v Bratislave.  Opera SND sa na festivale odprezentuje svojimi najnovšími inscenáciami - Pucciniho ikonickou Toscou v réžii Martina Bendika, rozprávkovou operou ruského romantika N. Rimského-Korsakova Sadko, trojicou Pucciniho jednoaktových opier vytvárajúcich Triptych inscenačne stvárneného vynikajúcim činoherným režisérom Romanom Polákom, najznámejším dielom skladateľa Oskara Nedbala - operetou Poľská krv a jednodejstvovou hudobnou komédiou Španielska hodinka,ktorá zaznie v rámci spoločného operno-baletného večera.

Hosťujúcimi predstaveniami tanečnej časti festivalu bude súčasný tanečný projekt Denník Anny Frankovej z dielne Baletu Štátneho divadla Košice, tri jedinečné tanečné skladby Bélu Bartóka Bartókov tanečný triptych  v podaní Maďarského národného baletu a vyvrcholením festivalu bude nepochybne vychýrený petrohradský súbor Eifman Ballet s baletným eposom Čajkovskij. PRO et CONTRA. Balet SND ponúkne divákom svoje najnovšie dielo Esmeralda, inscenáciu predstaviteľky najmladšej choreografickej generácie Dafnis a Chloe a psychologický balet Za hranicami hriechu / Bratia Karamazovovci, ktorý je tanečným ekvivalentom k Dostojevského majstrovskému románu.

Nedajte si ujsť piaty ročník festivalu Eurokontext.sk a staňte sa aj vy súčasťou jedinečnej prehliadky európskeho divadla.

Odporúčame

festival

Konvergencie 2019 / Stravinskij

Medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie pozýva na "zimné Konvergencie", ktoré sa budú konať 7. - 17. februára 2019.Viac
7.2.2019 - 17.2.2019 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
film

Jack stavia dom

Matt Dillon, Uma Thurman a Bruno Ganz vo filme Larsa von Triera. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom...Viac
Artkino Za zrkadlom / A4 - priestor súčasnej kultúry / Kino Záhoran / Kino Lumière / Cinemax Bory Mall
odporúčame!
film

Bez lásky

Žeňa a Boris prechádzajú bolestným rozvodom. Boris čaká dieťa s kolegyňou z práce. Jej dvanásťročný syn Aljoša je im skôr na...Viac
Ut 29.1.2019 / Artkino Za zrkadlom
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
Št 7.2.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!