festival
iná akcia

Dúhový Pride 2019

Deviaty ročník pestrofarebného festivalu Dúhový Pride Bratislava sa uskutoční v sobotu 20. júla 2019. Dúhový Pride Bratislava 2019 nadväzuje na podobné sprievody vo svete, ktoré upozorňujú, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

Táto akcia sa konala v minulosti


Od 15:00 vystúpia so svojimiprejavmi hostia festivalu, medzi ktorými nebude chýbať verejná ochrankyňa práv MáriaPatakyová a primátor Bratislavy Matúš Vallo. Počas bohatého kultúrneho programu trvajúceho až do 20:00 vystúpia Bad Karma Boy, Funkiez, Modré hory, Chalani z chatrče, Erik Žigmund – ERØ, Teri Čikoš a Matia/B-complex.

V časti námestia budú aj detské dielničky s animátorkou, maľovaním na tvár. Aj tento rok sa bude na námestí realizovať testovanie a poradenstvo o HIV a hepatitíde. Reagujú tak na nedostatočnú prevenciu týchto ochorení na školách a fakt, že takéto festivaly sú väčšinou navštevované mladými ľuďmi (nielen z LGBT komunity).

Dúhový Pride - program:

15:00
Príhovory hostí na pódiu, Erik Žigmund - ERØ a Teri Čikoš

po 16:00
Sprievod ulicami Starého mesta

17:00 až 20:00
Bad Karma Boy, Funkiez, Modré hory, Chalani z chatrče, Matia/B-complex a Monika Yamamoto and House of Velvet

22:00
Afterparty Dúhový Pride Bratislava v troch kluboch na Námestí SNP v centre Bratislavy: Ixel, Bohéma a Fuga.

Moderátor: Peter Šarkan Novák

Afterpárty po Dúhovom Pride

Legenda
A Pódium B Iniciatíva Inakosť C PRIDE Košice D Odyseus EBratislava bez náckov F Dúhový PRIDE Bratislava GAmnesty International H Oriflame I Ben&Jerry’s J Piadženo pojazdná kaviareň K PijoBio L Občerstvenie M Detský kútik O Dom svetla – testovanie a poraden-stvo HIV *Odpadové stanice, kde môžte zodpovedne separovať plast, papier, kompost a komunálny odpad. Poháre sú vratné a poháre na kávu sú rozložitelné.


 

Odporúčame

film

V sieti

3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania...Viac
Cinemax Bory Mall / Kino Záhoran / FK Nostalgia
odporúčame!
prednáška / diskusia

Tajomstvo reči tela a analýza vzhľadu

St 14.10.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
divadlo

Vojna a mier

17.10.2020 - 18.10.2020 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Po 15.3.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!