divadlo

Srdce z azbestu - zrušené

Divadlo La Komika oslávilo svoje šieste výročie premiérou komédie Srdce z azbestu autora a známeho divadelného a televízneho režiséra Karola Vosátka. Už názov napovedá, o čom predstavenie je.

Táto akcia sa konala v minulosti

Srdce z azbestu je komédiou plnou humoru, detektívnej zápletky, erotiky, ale hlavne každú chvíľu sú diváci svedkami stále nových prekvapivých zvratov a faktov. 

V byte pána profesora sa za záhadných okolností stretnú traja absolútne rozdielni ľudia, ktorí na prvý pohľad nemajú nič spoločné - krásna a rozpustilá mladá žena (Michaela Mäsiarová), skrachovaný športovec (Štefan Martinovič ) a starší pán profesor (Marcel Nemec). Ako však život svojou kreativitou predbieha aj naše najtajnejšie predstavy, aj hrdinovia v tomto predstavení sa ocitajú v rôznych bizarných situáciách. Všetci traja sú súčasťou kolotoča, ktorý sa rozkrúti ich vlastnými racionálnymi rozhodnutiami a iracionálnymi túžbami.
Hoci Srdce z azbestu spracúva tému so silnou spoločenskou závažnosťou je podané originálnym inscenačným postupom a jedinečnou Vosátkovskou poetikou, vďaka čomu sa diváci nielen bavia, ale aj zamyslia.

Sám autor Karol Vosátko prezradil, prečo sa rozhodol spracovať do podoby divadelnej hry práve túto tému: „Zažívame ďalšiu vlnu vývoja spoločnosti, kedy prestal fungovať spoločenský poriadok, kedy nezvládame výmoženosti demokracie, vývoj technológii, a dostali sme sa do istého stavu odcudzenia nielen so spoločnosťou, s našimi najbližšími, ale aj sami so sebou. Toto je paralela atmosféry stavu sveta po 2.svetovej vojne, z ktorého čerpali absurdní dramatici. Preto Srdce z azbestu je nielen reflexiou súčasnosti, ale aj poctou tvorbe mojich obľúbených autorov absurdnej drámy Eugene Ionescovi, Slawomirovi Mrožekovi a Haroldovi Pinterovi.“

Novú komédiu v réžii autora Karola Vosátka uviedlo divadlo La Komika v stredu 24.novembra 2021, tesne pred lockdownom. Napriek tomu, že sa mnohí hostia ospravedlnili, divadlo bolo plné a predstavenie bolo divákmi prijaté veľmi pozitívne. Hra reflektuje súčasné pocity jedincov v tejto neľahkej dobe, na čo diváci na premiére veľmi vnímavo reagovali a prijali túto tému. Častokrát odčítali aj myšlienky medzi riadkami a celý realizačný kolektív bol príjemne prekvapený nadšením divákov.

Srdce z azbestu je už 21. autorskou inscenáciou divadla LA KOMIKA v šiestej sezóne. Po skončení lockdownu bude divadlo pokračovať v reprízach najnovšej inscenácie. Online ho ponúkať nebude, počká na živé stretnutie s publikom, keďže verí, že lockdown nebude trvať dlho. Natočenie predstavenia a postprodukcia pre online uvedenie je totiž časovo náročné a u divadla zvlášť platí, že prítomnosť divákov a ich potlesk je nenahraditeľný.

Hrajú: Štefan Martinovič, Michaela Mäsiarová, Marcel Nemec
autor a réžia: Karol Vosátko

15+

Dĺžka podujatia: 90 min.

Vstupenky za 18€

Odporúčame

koncert

Luca Ciarla - solOrkestra

Koncert 15. ročníka Talianskeho festivalu “Dolce Vitaj”.Viac
Pi 17.6.2022 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
divadlo

New York City Night Show

Št 16.6.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
letný festival

Colours of Ostrava 2022

13.7.2022 - 16.7.2022 / Ostrava / Dolní Vítkovice
odporúčame!
festival

Grape Festival 2022

12.8.2022 - 13.8.2022 / Letisko Trenčín
odporúčame!