divadlo

Sova

Vo vile syna a otca zároveň sa ocitnú dve ženy, stará mama a jej vnučka. Slobodná matka a babička, intelektuálka. Hra je plná vzťahových a názorových stretov, životných, hodnotových a citových otázok.

Dátum premiéry:
20.10.2020, Ut

Mladá žena Vendy je slobodná matka s dieťatkom, o ktorom sa jeho otec nestihol pred svojou smrťou dozvedieť. Babička, intelektuálka, tiež ovdovela a nevládze žiť sama vo svojom dome. Hľadajú nový domov, na ktorý sú obe odkázané. Ich spolužitie zďaleka nie je idylické. Naopak, je plné vzťahových a názorových stretov, ale aj narastajúceho, hlbokého porozumenia. A ako to už býva, najväčší zmysel a hodnoty svojho obgeneračného prepojenia si uvedomujú, až keď je neskoro. To, že sa láska míňa, neznamená, že to nie je láska a zásadná reflexia života, ktorý nežijú iba naše hrdinky. Excelentné príležitosti pre vyzreté herečky a osobnosti. Dátum narodenia ich rozdeľuje len navonok. Pochopenie seba a doby, v ktorej žili a žijú, je svedectvom, ktoré stojí za to zdieľať s našimi divákmi.

Komornú hru Sova populárna súčasná česká spisovateľka, poetka, speváčka a dramatička nanovo prepísala na objednávku dramaturgie činohry a priamo na „telo“ skvelých herečiek, akými sú B. Turzonovová a B. Andrešičová.

Natalie Kocábová: Sova
Réžia
: Valeria Schulczová
Obsadenie: Božidara Turzonovová, Barbora Andrešičová

Miesto: Modrý salón

---------

Odporúčame

film

Muž menom Ove

Ove je tvrdohlavý a vznetlivý frfloš, ktorý pohŕda všetkými naokolo a dáva im to zreteľne najavo. Bývalý predseda družstva...Viac
Po 27.2.2023 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Juraj Bartusz

10.1.2023 - 10.2.2023 / Roman Fecik Gallery
odporúčame!
film

Bombastický Johan

Kino Mier Modra / Cinema City Aupark
odporúčame!
koncert

IAMX (GB)

Ut 26.9.2023 / Majestic music club
odporúčame!