divadlo

Nomantinels: Socializmus s teplou tvárou

Ako vyzeral život LGBT+ komunity za socializmu? Inscenácia vychádza z autentických rozhovorov.

 

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
13.12.2020, Ne

Dej hry sa odohráva v 80. rokoch počas normalizácie. Mladý muž príde do hlavného mesta s túžbou vyliečiť sa z homosexuality. Na ulici stretáva veselú a podivnú skupinku, ktorá si vytvorila vlastný svet a nezapadá do šedého priemeru socializmu. Ide o Alex, ktorá ma tajnú milenku, ako aj Zlaticu a Básnika, ktorí spolu žijú v malej garsónke. Postupne sa zoznamuje s miestami a spôsobmi, ako neexistujúci ľudia prežívajú, ale sa aj zabávajú.

Vylieči ho socialistické zdravotníctvo? Rozvrátia sa tradičné manželstvá? Chytí ho ŠTB do svojej pasce ružových zoznamov?

Inscenácia vznikla aj na podklade rozhovorov pamätníkov a pamätníčok z LGBTI komunity, za čo im zo srdca ďakujeme. Na tvorbe a zrealizovaní divadlo Nomantinels spolupracovalo s divadlom DPM. Inscenácia je tiež prvou spoluprácou divadla so známym slovenským režisérom Mariánom Amslerom, ktorý získal viackrát divadelné ocenenie Dosky. 

Autor: Andrej Kuruc
Réžia: Marán Amsler
Obsadenie: Jakub Švec, Peter Tilajčík, Edita Borsová, Ľuboš Janák, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný

16+

Vstupné: predpredaj 15€

Odporúčame

film

Club Zero

Dráma z prostredia prestížnej internátnej školy. Medzi novou učiteľkou a piatimi študentami sa vytvorí silné puto, ktoré postupne...Viac
St 17.9.2025 / Kino Lúky
odporúčame!
film

Emilia Pérez

Trans-krimi-kartelový muzikál, ktorý búra žánrové stereotypy a predsudky, ašpiruje na titul najprekvapivejší film roka a určite...Viac
St 9.7.2025 / Kaštieľ Modra
odporúčame!
film

Neobrúsený diamant

6.7.2025 - 7.7.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Životopisy ľudí a vecí

22.5.2025 - 31.12.2025 / Stará radnica MMB
odporúčame!