divadlo
vážna hudba

Richard Wagner: Tajomstvá Pandory (Charkivské národné akademické divadlo opery a baletu)

Tvorcovia baletu predstavujú vlastnú verziu starovekého príbehu o Pandore, ktorý sprevádza hudba nemeckého skladateľa Richarda Wagnera. Balet vychádza zo slávneho mytologického príbehu s hlbokým filozofickým významom, ktorý je aktuálny najmä dnes, keď svet stojí na pokraji katastrofy v dôsledku zla vypusteného z Pandorinej skrinky.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Uvidíte zaujímavé choreografické riešenia, veľké tanečné scény, či sólové party spájajúce klasickú choreografiu s prvkami moderného tanca a dokonca tieňohry.

Staroveký príbeh o Pandore nikdy nestratí aktuálnosť. Dokazuje, že ľudstvo nie je schopné poučiť sa zo svojich chýb. Tvorcovia inscenácie sa však do budúcnosti pozerajú s optimizmom, s presvedčením, že Nádej je s nami vždy prítomná. 

Dĺžka: 85 minút + prestávka

Minimálne dobrovoľné vstupné: 10 €
Vstupenky je možné zakúpiť priamo v divadle pred začiatkom predstavení.

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava venuje celú sumu z dobrovoľného vstupného Charkivskému národnému akademickému divadlu opery a baletu M.V. Lysenka.

Prečítajte si o ďalších predstaveniach Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykolu V. Lysenka v DPOH.

Odporúčame

divadlo

Red Catvision Song Contest

18.2.2023 - 17.3.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Hans Zimmer Live

Ut 6.6.2023 / Zimný štadión Ondreja Nepelu (Slovnaft Aréna)
odporúčame!
koncert

The Soft Moon (USA) + Trace Ammount (USA)

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-post punková kapela The Soft Moon, ktorá so sebou prinesie aj...Viac
Ne 9.4.2023 / Fuga
odporúčame!
koncert

We Are Scientists (USA)

So 8.4.2023 / Nová Cvernovka
odporúčame!