divadlo
vážna hudba

Richard Wagner: Tajomstvá Pandory (Charkivské národné akademické divadlo opery a baletu)

Tvorcovia baletu predstavujú vlastnú verziu starovekého príbehu o Pandore, ktorý sprevádza hudba nemeckého skladateľa Richarda Wagnera. Balet vychádza zo slávneho mytologického príbehu s hlbokým filozofickým významom, ktorý je aktuálny najmä dnes, keď svet stojí na pokraji katastrofy v dôsledku zla vypusteného z Pandorinej skrinky.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Uvidíte zaujímavé choreografické riešenia, veľké tanečné scény, či sólové party spájajúce klasickú choreografiu s prvkami moderného tanca a dokonca tieňohry.

Staroveký príbeh o Pandore nikdy nestratí aktuálnosť. Dokazuje, že ľudstvo nie je schopné poučiť sa zo svojich chýb. Tvorcovia inscenácie sa však do budúcnosti pozerajú s optimizmom, s presvedčením, že Nádej je s nami vždy prítomná. 

Dĺžka: 85 minút + prestávka

Minimálne dobrovoľné vstupné: 10 €
Vstupenky je možné zakúpiť priamo v divadle pred začiatkom predstavení.

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava venuje celú sumu z dobrovoľného vstupného Charkivskému národnému akademickému divadlu opery a baletu M.V. Lysenka.

Prečítajte si o ďalších predstaveniach Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykolu V. Lysenka v DPOH.

Odporúčame

koncert

Nov + Nerev + Leminane

Trojkoncert kapiel Leminane, Nerev a jeden zo svojich úplne posledných koncertov odohrá aj formácia Nov.Viac
Št 1.6.2023 / Kulturák
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 5.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
film

Moc

V dráme s prvkami politického thrilleru je nešťastná náhoda na poľovačke, pri ktorej zomrie človek, začiatkom príbehu, ktorý...Viac
St 14.6.2023 / Kino Mier Modra
odporúčame!
divadlo

Pressburger Fight Club

Po vyhlásení autonómie na jeseň 1938 vrcholí na Slovensku silná vlna antisemitských nálad. Židov nemá kto chrániť, musia sa...Viac
Ne 4.6.2023 / DPOH
odporúčame!