divadlo

Postfaktótum

Postfaktótum – groteskná mozaika postfaktuálnej doby. Divadlo Stoka v inscenácii opäť ponúka nekompromisný pohľad na svet, v ktorom fakty ustupujú emóciám, absurdita sa stáva normou a pravda je otázkou uhla pohľadu.

Táto akcia sa konala v minulosti
Dátum premiéry:
07.12.2017, Št

V groteskných, prevažne nonverbálnych obrazoch sledujú diváci/čky karikatúru každodenných situácií – od hostí v luxusnej reštaurácii až po pacientov v čakárni – kde sa nevšímavosť, manipulácia a pokrivené vzťahy miešajú s cynickým humorom a krutou iróniou.

Zem je plochá, Fínsko neexistuje. Pravda nie je podstatná. Päť hercov sa pohybuje po nejasnom obraze, v neurčitých vzťahoch, miestami ich postavy celkom zanikajú. Sme v kaviarni, v autobuse, ale aj v ničom, v dymovej clone. Utrpenie z dostatku. Hercova akcia zaniká v tme a nezmyselnosti. Zmyselnosť je hmatateľnejšia. Slovo nič nevysvetľuje.

Scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby od 11. októbra do 7. decembra 2017.

Réžia: Blaho Uhlár
Hrajú: Michaela Halcinová, Lenka Libjaková, Braňo Mosný, Tomáš Pokorný a Peter Tilajčík

Vstupné: predpredaj 14€ / zľavnené 8€ (študent, senior, ZŤP) / férový lístok 20€ alebo rezervácia na divadlostoka@gmail.com

Foto: Ctibor Bachratý

Odporúčame

divadlo

Chlapský raj

Ut 27.1.2026 / Dom kultúry Ružinov
odporúčame!
film

Bratia Lumièrovci - Dobrodružstvo pokračuje

28.12.2025 - 30.12.2025 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Dracula

Máloktorá téma sa v dejinách kinematografie vracia s takou periodickou pravidelnosťou ako Stokerov Drakula, ktorý ju sprevádza už...Viac
Ut 13.1.2026 / Kino Lumière
odporúčame!
vážna hudba

Veľkonočný koncert

Veľkonočný koncert v podaní Slovenského komorného orchestra pod taktovkou umeleckého vedúceho Ewalda Danela v Katedrále Sv...Viac
Ne 29.3.2026 / Dóm sv. Martina
odporúčame!