divadlo

Pieskovisko

Na pieskovisku sa stretnú dve deti: On a Ona. Chcú sa spolu hrať, každý však svoju hru. On žije príbehom o Batmanovi a Ona má svoju bábiku. Dokážu tráviť čas spoločne alebo nezostáva nič iné, než rozdeliť pieskovisko na dve polovice?

Táto akcia sa konala v minulosti

Hra súčasného poľského autora Michała Walczaka hovorí metaforicky o (ne)schopnosti nadväzovať a pestovať medziľudské vzťahy. Vieme robiť kompromisy alebo sme odsúdení na samotu na vlastnom sebastrednom piesočku? On a Ona spoznávajú radosti aj úskalia rodiaceho sa priateľstva. Obrazy záujmu a empatie sa striedajú s bojom a agresiou. Ako zvládať svoje pocity a čo znamená preberať zodpovednosť za svoje činy? Dokážeme spolu dospieť alebo ostaneme navždy deťmi?

Režisér Braňo Mazúch obsadil do oboch postáv herečky, čím otvára aj ďalšie témy spojené s rodovou rolou a identitou súčasného človeka. V čisto bielom priestore vytvoril koncentrovanú inscenáciu s presným rytmom a výraznou hereckou štylizáciou.

Inscenácia sa hrá v rusínskom jazyku.

Réžia: Braňo Mazúch
Obsadenie: Iveta Fejková, Zdenka Kvasková

Dĺžka podujatia: 80 min.

Vstupenky za 10€

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová Dráma 2021

Odporúčame

výstava

Jaroslav Kyša - Probing the Unseen

2.7.2025 - 12.9.2025 / Zahorian & Van Espen
odporúčame!
letný festival

4 živly 2025

6.8.2025 - 10.8.2025 / Banská Štiavnica
odporúčame!
výstava

Umenie v tržnici - Odkazy budúcnosti by Ján Šicko

27.6.2025 - 29.8.2025 / Stará tržnica
od vás odporúčame!
film

Život v Karpatoch: premietanie a diskusia s tvorcami dokumentu

Ut 23.9.2025 / wilderoben, Páričkova 24
odporúčame!