divadlo

Netrpezlivosť srdca

Tak, ako sa skladá a rozbíja vzťah mladej dvojice, skladá a rozbíja sa aj svet rakúsko-uhorskej monarchie na prahu prvej svetovej vojny. Jedna éra sa končí, iná sa začína a uprostred kľúčových zmien sa odohráva obyčajný ľudský osud. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Júlia Rázusová sa pri tvorbe dramatizácie Netrpezlivosti srdca od Stefana Zweiga verne pridŕžala románovej predlohy, no napriek tomu vytvorila autonómne dramatické a divadelné dielo, ktoré hovorí rovnako o minulosti, ako aj o dnešku. V centre pozornosti tvorcov stojí zvláštny vzťah medzi mladou chromou Editou a pohľadným poručíkom Tonim Hofmillerom.

Jeden nešťastný omyl – vyzvanie chromej do tanca – spustí celý rad udalostí, prostredníctvom ktorých môžeme analyzovať psychiku a motivácie jednotlivcov. Kde sú hranice ľudskej integrity, slušnosti, morálky a kde zas ľudskej slobody, práva myslieť v prvom rade na seba? Je nádej dostatočný dôvod na to, aby sme niekoho začali milovať?

Réžia: Júlia Rázusová
Obsadenie: Alena Ďuránová, Tomáš Diro, Attila Boczárszky a ďalší

Dĺžka predstavenia: 145 minút s prestávkou

Vstupenky za 15€

Predstavenie je súčasťou festivalu Nová Dráma 2021

Odporúčame

film

Zátopek

So 18.12.2021 / Kino Nostalgia
odporúčame!
výstava

Akcia ZET - umenovedná výprava

1.1.2021 - 31.12.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
Pi 31.12.2021 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 29.1.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!